fbpx
Бесплатна достава за нарачка над  3000ден.
Чаши Брек ниски 360 ml Durobor 0814/36 сет 15 Casi BREK niski Original price was: 1.200 ден.Current price is: 830 ден.
Чаши Кварц сет 24 Ниски 0342/25 250мл Casi Quartz niski Original price was: 1.800 ден.Current price is: 1.200 ден.

Чаши Канкун 0547/24 240мл ниска коктел сет 15 Casi niski KANKUN

Original price was: 1.200 ден.Current price is: 900 ден.

Сподели:

Durobor е белгиски производител на широк асортиман на стакларија за пијалоци, сервирање и сервирање предјадења и десерти. Компанијата е основана во 1928 година. Денес Durobor е светски лидер во производството на професионално стакло.

Асортиманот на фабриката вклучува линии направени од стакло произведени по традиционален метод, како и линии направени со технологија за производство на стакло отпорно на удари. Покрај тоа, компанијата активно користи патентирана технологија, што ги прави рабовите на производите посилни. Фабриката Дуробор произведува стакло отпорно на удари, кое исто така е совршено и за садови и за топли пијалоци.

 

Kremanka 240 ml Канкун е олицетворение на летното расположение и експлозија на емоции. Прекрасни чинии од Дуробор (Белгија) се направени од калено стакло отпорно на удари. Durobor е глобален производител на професионално стакло за шипки. Особеноста на производите од стакло Дуробор е нивната висока јачина, заштитата на рабовите од чипсување и разновидноста на колекциите.

Садовите се продаваат во прекрасно брендирано пакување од производителот, по 6 парчиња или може да се купат поединечно.

Колекцијата Durobor има голем избор и можете да изберете чинии за желе или грицки, чинии за салати и други стаклени чинии. А садот од Канкун е погоден и за сервирање коктели или сладолед. Волумен – 240 ml, дијаметар – 110 mm, висина -117,5 mm.,

  • Производителот Дуробор
  • Земја на производителот Белгија
  • Вид на садови за пијалоци калено стакло
  • Материјал Стакло
  • Волумен 240 мл
  • Дијаметар 110 мм
  • Висина 117,5 мм
  • Пакување 15 сет
Внесете клучен збор за пребарување на производи (трева, кутија, чешма, канта)...
Кошничка
Sign in

No account yet?

Create an Account
Категории на продукти
Следи:

Чаши Канкун 0547/24 240мл ниска коктел сет 15 Casi niski KANKUN

Original price was: 1.200 ден.Current price is: 900 ден.
Колачиња
Ние користиме колачиња за да го подобриме вашето искуство на нашата веб-страница. Со прелистување на оваа веб-локација, вие се согласувате со нашата употреба на колачиња.
ВО РЕД