fbpx
Бесплатна достава за нарачка над  3000ден.

Чинија акропал Бормиоли Рокко ПРИМА Cinija akropal Bormioli Roko PRIMA

69 ден79 ден

Шифра: Не е достапно Категории , ,
Сподели:

Произведено во Шпанија од Бормиоли Роко од Италија од опал стакло. Специјалниот состав на стаклото од опал му дава карактеристична бела боја што го олеснува дополнувањето на секоја поставеност на масата.

  • Произведено во Шпанија од Бормиоли Роко од Италија
  • Класичен и елегантен сет за садови
  • Долготрајни и наредени
  • Непорозен, похигиенски
  • Отпорен на удари кога ќе падне
  • Oтпорен на термички шок (до 135 °C)
  • Погоден за употреба во микробранова печка
  • Еколошки
  • Безбедно за машина за садови и замрзнувач

 

Приближна тежина на производот: 376 g/парче

Избери димензија

20см, 22,5см, 25,5см

Внесете клучен збор за пребарување на производи (трева, кутија, чешма, канта)...
Кошничка
Sign in

No account yet?

Create an Account
Категории на продукти
Следи:

Чинија акропал Бормиоли Рокко ПРИМА Cinija akropal Bormioli Roko PRIMA

Колачиња
Ние користиме колачиња за да го подобриме вашето искуство на нашата веб-страница. Со прелистување на оваа веб-локација, вие се согласувате со нашата употреба на колачиња.
ВО РЕД