fbpx
Бесплатна достава за нарачка над  3000ден.

Сет маси и столови од ратан со внатрешен двор со дупка за чадор garnitura so 8 stola

49.190 ден

SKU: 011713 Категории ,
Сподели:

Уживајте во прекрасен оброк со 9-делниот комплет за јадење на отворено!

Овој комплет доаѓа со 8 столчиња, совршени за 8 поединци да се соберат околу трпезариската маса за радосен оброк.

Сите столици се поддржани од цврсти метални рамки и украсени со долготрајни плетен плетен.

Ова обезбедува сигурна поддршка и издржливост, што го прави комплетот повторно употреблив во годините што доаѓаат. Дополнително, ќе добиете 8 удобни перничиња, секоја со водоотпорна обвивка.

Овие перничиња може лесно да се отстранат за чистење, благодарение на нивните капаци со патент.

Дизајнот на масата од дрво од багрем и ратан надополнуваат различни поставки на отворено, како што се покрај базенот, тремот или градината.

Прилагодливите влошки обезбедуваат стабилност.

Имено, целиот комплет за јадење ќе биде испорачан во 4 посебни кутии.
Сетот вклучува трпезариска маса и вкупно 8 столчиња.

Металната рамка е зајакната за да се спречи ‘рѓа и да се обезбеди долготрајна употреба.

Прилагодливите перничиња за стапала обезбедуваат подобрена стабилност.

Перничињата имаат капаци со патент за лесно чистење. Секое перниче има водоотпорна површина, што ги прави погодни за надворешна употреба.

Масата од багрем е доволно пространа за пријатни собири. Столовите имаат удобни потпирачи за раце и широки седишта за цврста поддршка.

Дополнително, столовите може да се наредат за да се заштеди простор.
Ратанот е во кафеава нијанса, додека перничињата имаат жолтеникава нијанса.

Користените материјали вклучуваат метал, ратан, багремово дрво и сунѓер.

Трпезариската маса е со димензии 190 x 90 x 74 cm (Д x Ш x В), секое столче е со димензии 60 x 58 x 88 cm (Д x Ш x В) и секое перниче е со димензии 46 x 49 x 6 cm (Д x Ш x Дебелина).

Висината на потпирачот за рака е 66 см, а висината на седиштето е 44 см. Трпезариската маса тежи 23 кг, секое столче тежи 7 кг, а масата може да собере до 75 кг, додека секое столче има капацитет од 160 кг.

Внесете клучен збор за пребарување на производи (трева, кутија, чешма, канта)...
Кошничка
Sign in

No account yet?

Create an Account
Категории на продукти
Следи:

Сет маси и столови од ратан со внатрешен двор со дупка за чадор garnitura so 8 stola

49.190 ден
Колачиња
Ние користиме колачиња за да го подобриме вашето искуство на нашата веб-страница. Со прелистување на оваа веб-локација, вие се согласувате со нашата употреба на колачиња.
ВО РЕД