fbpx
Бесплатна достава за нарачка над  3000ден.

Калап за подлога за печење, сет за правење француски крофни, капацитет од 48, модно пенкало за украсување и врвови за глазура со 4 млазници

399 ден

SKU: 0045 Категории , ,
Сподели:
  • 48 кругови за печење на сите: Идеални за крофни, колачиња, бисквити и друго, безбедни во микробранова печка и замрзнувач.
  • Големина на пумпата: 7,8 cm  (горен дијаметар) x 10,9 cm  (долен дијаметар) x 5 cm (висина); силиконска подлога: 38х28см
  • Отпорност на температура: -40 до + 230 °C..
  • Пенкало за украсување: забавна и незаменлива алатка за персонализирање и разубавување на вашите омилени десерти, лесна за употреба и брзо чистење, 4 млазници..
  • Содржина на пакувањето: Декоративно пенкало со 4 млазници; 1 x плех (48 кругови за печење) со надворешен дијаметар од 38 cm..

Калап за печење со капацитет од 48

Комплетот содржи се што ви е потребно за да направите прекрасни макарони.
Овој лесен за користење комплет содржи: нелеплив силиконски плех за печење,
пенкало , 4 млазници и капа за лесно складирање.

Садот за печење има рабови на секој круг за да ги заштити макароните
од преклопување и е безбеден за рерна до 230°

Направено од флексибилен силикон за храна, работи на температура од
-40 до +230 °C, може лесно да направи 30 макарони и кекси одеднаш
, лесно да се чистат и да се мијат во машина за садови.

Нелепливиот силиконски калап за макарон за храна е лесен за употреба, лесен
за чистење и ги заштедува трошоците за работна сила. Тие се дизајнирани за комерцијална
употреба и отпорни на температура од -40 до + 230 °C за лесен
премин од рерна во замрзнувач.

Нелеплива тава за печење без BPA прави 30 вкусни слатки
крофни..

Силиконскиот сад за печење што може да се мие во машина има подигнати рабови за да
ги одвои вашите макарони за лесно печење.

Без разлика дали сакате да подготвите
макарони од бадеми, кокос или дури и компири, нашиот комплет е совршен за вас.

Лесно за употреба пенкалото.
го прави фрлањето макарон, мешањето колачи и лесно украсувањето.

4 индивидуални млазници го прават украсувањето на вашите колачи лесно и забавно.
Макаруните се совршени закуски колачи за роденденски забави,
свадби, туширање или било која вечера.

Брз и лесен начин за правење мафини.

4 индивидуални млазници го прават украсувањето на вашите колачи лесно и забавно.

Внесете клучен збор за пребарување на производи (трева, кутија, чешма, канта)...
Кошничка
Sign in

No account yet?

Create an Account
Категории на продукти
Следи:

Калап за подлога за печење, сет за правење француски крофни, капацитет од 48, модно пенкало за украсување и врвови за глазура со 4 млазници

399 ден
Колачиња
Ние користиме колачиња за да го подобриме вашето искуство на нашата веб-страница. Со прелистување на оваа веб-локација, вие се согласувате со нашата употреба на колачиња.
ВО РЕД