fbpx
Бесплатна достава за нарачка над  3000ден.

Канта педал 8,5л за отпадоци бурдем Kanta pedal za otpadoci burdem b173-1 240*260*280 8,5л 000024

Original price was: 280 ден.Current price is: 239 ден.

Шифра: 000024 Категории , , Ознаки: , , , ,
Сподели:

Корпата за отпад служи за чување на ѓубрето на едно место. Во зависност од големината и видот на вашиот бизнис, ќе ви треба специфична корпа и опрема за отстранување на вашите рециклирачки и комерцијален отпад. Нашите корпи за отпадоци имаат капацитет од 8,5 литри .

Зошто е важна корпата за отпадоци?

  • Една од причините е безбедноста бидејќи може да видите кучиња или мачки скитници како претураат и кинат низ кеси за отпадоци. Како резултат на тоа, контејнерите спречуваат било какви животни од вашето ѓубре.
  • Денешните контејнери за отпад играат голема улога во одржувањето на пријателските меѓусоседски односи. Тие укажуваат каде треба да се фрла ѓубрето.
  • Хигиената е уште една причина. За заедницата да стане почиста и подобро организирана од секој аспект во својот полн потенцијал.
  • Рециклирањето е многу важно бидејќи отпадот има огромно негативно влијание врз природната средина. Контејнерите за отпад имаат повеќе намени и главно се обоени, така што одвојувањето на отпадот е почеток на циклусот на рециклирање.

 

Какви видови канти за отпад имаме?

Тие имаат повеќе опции за боја. Можете да нарачате корпа за отпадоци во зависност од вашите потреби. Бојата на корпата за отпадоци е важна затоа што секој вид отпад бара посебен сад.  Нашите контејнери за отпад се користат во се како што се: индустрија, угостителски услуги, медицински отпад, проекти за рециклирање, градинарство на зеленчук итн.

Доколку ви треба каков било вид контејнер за отпад, ние сме подготвени да ви излеземе во пресрет.

Карактеристики на производот:
> Материјал: полипропиленска пластика
> Боја: бела,сива,бронза,плава,темно плава,крем

Димензии на производот:
> Дијаметар:26см
> Висина:28см
>Обем доле:24см

Димензии 24 × 26 × 28 cm
Избери Боја~

, , , , ,

Критики

Нема критики сеуште.

Бидете први кои ќе разгледате “Канта педал 8,5л за отпадоци бурдем Kanta pedal za otpadoci burdem b173-1 240*260*280 8,5л 000024”
Внесете клучен збор за пребарување на производи (трева, кутија, чешма, канта)...
Кошничка
Sign in

No account yet?

Create an Account
Категории на продукти
Следи:

Канта педал 8,5л за отпадоци бурдем Kanta pedal za otpadoci burdem b173-1 240*260*280 8,5л 000024

Original price was: 280 ден.Current price is: 239 ден. Избери опции
Колачиња
Ние користиме колачиња за да го подобриме вашето искуство на нашата веб-страница. Со прелистување на оваа веб-локација, вие се согласувате со нашата употреба на колачиња.
ВО РЕД