fbpx
Бесплатна достава за нарачка над  3000ден.

Гарнитура КОСТАС маса софа и две фотелји garnitura KOSTAS

14.990 ден

SKU: 0020-122-032 Категории ,
Сподели:

 

Комплетна дневна соба 4 Бр. изработена од метална рамка со плетен тапацир во сива нијанса и перничиња во беж боја, дебели 5 cm со патент.

Комплетот вклучува: 1 тросед со две седишта, 2 фотелји и 1 маса со безбедносно стакло од 5мм.

 

КОМПЛЕТ МЕБЕЛ ЗА ГРАДИНА

 • 2 удобни столчиња и клупа
 • Функционална маса со стаклен врв (калено стакло)
 • Цврста метална конструкција, завршена со полиратан
 • Максимално оптоварување – столици – 150 кг, клупа – 250 кг
 • Меки, удобни перничиња за седишта (се перат)
 • Мебел отпорен на атмосферски влијанија
 • Лесно за чистење
 • Едноставен, универзален дизајн
 • Лесно склопување
 • Производот означен: ModernHome

ИДЕАЛЕН ЗА ГРАДИНА, ТЕРАСА И БАЛКОН

Комплетот е изработен од висококвалитетна пластика – ратан , кој се карактеризира со висока издржливост и отпорност на временските услови . Цврстата метална конструкција го прави мебелот стабилен и издржлив , што гарантира издржливост за многу сезони. Сетот е идеално дополнување на балконот, терасата или зоната за релаксација во градината.

КЛУПА ЗА 2 ЛИЦА

Клупата , која одговара на стилот на столовите, е најголемиот елемент на комплетот, нејзините димензии обезбедуваат удобност при седење за 2 лица . Како и кај столовите, рамката му е изработена од метал, што ја прави стабилна и издржлива, а максималната носивост е 250 kg . Длабочина и ширина на седиштето: 45×88 cm

ТАБЕЛА

Функционална и стилска маса е одлично дополнување на комплетот за градина. Масата има покрив од калено стакло , што ја прави издржлива и безбедна за употреба. И покрај малите димензии, масата совршено ја исполнува својата функција. На него можете да ставите утринско кафе, омилена книга или весник, благодарение на него имате се при рака.

СТОЛЦИ

Правите нозе и специјално профилираните страни на столовите му даваат на мебелот уникатен карактер, идеален за градина или тераса. Благодарение на нивната леснотија и компактните димензии , столовите се исто така одличен избор за оние со дури и мал балкон. Универзалната боја и интересната форма ги прават столовите елегантен додаток, кој совршено се вклопува во секаков тип на опкружување. Длабочина и ширина на седиштето: 45×45

СПЕЦИФИКАЦИЈА

 • Шифра на производ: XS-RTS01 BLACK
 • Сетот вклучува: 2 столчиња и клупа со перничиња, маса со стаклен врв
 • Димензии на столот: 51x59x82 cm
 • Димензии на клупата: 52x102x82,5 cm
 • Димензии на масата: 40,5×40,5×43 cm
 • Максимално оптоварување на столовите: 150 kg
 • Перници: Полиестер (180гр), фил – сунѓер (5см)
 • Рамка за мебел: метал
 • Финиш на мебел: ратан
 • Тежина на комплет: 25 кг
 • Производот означен: ModernHome

Шифра на производителот: XS-RTS011 GRAY

Состојба на производот: нов

Гаранција: 24 месеци

Внесете клучен збор за пребарување на производи (трева, кутија, чешма, канта)...
Кошничка
Sign in

No account yet?

Create an Account
Категории на продукти
Следи:

Гарнитура КОСТАС маса софа и две фотелји garnitura KOSTAS

14.990 ден
Колачиња
Ние користиме колачиња за да го подобриме вашето искуство на нашата веб-страница. Со прелистување на оваа веб-локација, вие се согласувате со нашата употреба на колачиња.
ВО РЕД