fbpx
Бесплатна достава за нарачка над  3000ден.

Кутија за кесички од чај бамбус Kutija za kesicki caj bambus

739 ден

Сподели:

Кутија за чај од бамбус или ковчег од бамбус за чај, е направена од еколошки бамбус и е практичен и удобен начин за прикажување, складирање и организирање до 140 кесички чај. Нашата кутија за чај со прегради може да се користи и како мултифункционални кутии за складирање на низа предмети како што се занаети, накит, лични предмети, додатоци за домот и мали материјали.

Ви ја претставуваме кутијата за чај од бамбус – совршен спој на практичност и елеганција

 

Како производител лоциран во Кина, ние се стремиме да им обезбедиме производи со најдобар квалитет на нашите клиенти. Се гордееме со воведувањето на нашиот најнов производ, кутијата за чај Бамбус, која е прецизно изработена за да понуди совршен спој на практичност и елеганција.

 

Чајот е популарен пијалок ширум светот, познат по своите здравствени придобивки и богат вкус. Сепак, складирањето и организирањето на листовите чај може да биде проблем. Ова е местото каде што доаѓа Бамбус чајната кутија. Дизајнирана е да ги чува вашите листови чај на организиран и лесно достапен начин, одржувајќи ги свежи и мирисни.

 

Изработена од одржлив бамбус, Бамбус  кутија е и еколошка и издржлива. Бамбусот е познат по својата сила и еластичност, што овозможува кутијата да издржи абење и кинење во годините што доаѓаат. Дополнително, бамбусот расте со многу побрзо темпо од повеќето дрвја, што го прави идеална алтернатива на традиционалното дрво.

 

Бамбус  кутија има едноставен и елегантен дизајн, совршен за секоја кујна или трпезарија. Капакот на кутијата е украсен со прекрасен дезен од бамбус, додавајќи допир на природа во вашиот простор. Кутијата може да собере до осум различни видови чај, што ви овозможува да ја организирате вашата колекција чај по ваш избор.

 

Кутијата доаѓа и со осум отстранливи прегради, што го олеснува чистењето и полнењето. Преградите се обложени со силиконски материјал за храна, што гарантира дека листовите од чајот остануваат свежи и незагадени. Дополнително, преградите се со еднаква големина, што ви овозможува да складирате соодветна количина на листови од чај во секој дел.

 

Кутијата за чај од бамбус е совршен додаток за секое домаќинство, но исто така е идеален производ за трговците. Со својот елегантен дизајн и практичност, тој е одличен предмет за препродажба. Ја нудиме кутијата за чај од бамбус по разумна цена, што го прави достапен производ за бизниси од која било големина.

 

Нашата компанија се гордее со нашата посветеност на квалитетот и одржливоста. Ние користиме само најквалитетни материјали во нашите производи и гарантираме дека тие се еколошки и издржливи. Ние, исто така, водиме голема грижа во нашиот производствен процес, осигурувајќи дека нашите производи се направени со прецизност и внимание на деталите.

 

Ја разбираме важноста на задоволството на клиентите и се стремиме да им обезбедиме најдобра можна услуга на нашите клиенти. Нашиот тим е посветен на обезбедување навремена и ефикасна испорака, како и одлична поддршка за корисниците. Ние веруваме дека нашиот успех зависи од задоволството и среќата на нашите клиенти.

 

Како заклучок, Bamboo Tea Box е идеален производ за трговците кои сакаат да им понудат на своите клиенти практично и елегантно решение за складирање чај. Направен од одржлив бамбус, тој е и еколошки и издржлив. Со својот едноставен и елегантен дизајн, тој е совршен додаток за секоја кујна или трпезарија. Нашата компанија е посветена на обезбедување на најквалитетни производи и услуги за нашите клиенти. Контактирајте не денес за да ја нарачате вашата кутија за чај од бамбус.

 

Опис:

Организаторите за бамбусов чај на  имаат различен механизам за отворено-затворање, како што се магнетно заклучување, конверзивна брава и жлебна усна, и секој има различни карактеристики.

√ Магнетното заклучување обезбедува и спречува лесно паѓање на вашиот избор на чај или додатоци, а може да го одржи вашиот чај свеж и миризлив.

√ Вдлабната усна овозможува лесно отворање со палецот, а овој стилски дизајн помага да се подигне капакот со минималистички изглед.

√ Ретро-стилската брава има одлични антикорозивни перформанси и обезбедува позитивно држење и нема да се лизне.

Во меѓувреме, нашата кутија за складирање чај од бамбус има различни опции за капак, како што се проѕирен горен дел и цврст капак од бамбус што може да послужи за различни преференци на клиентите.

√ Транспарентниот горен дел може да прикаже избор на кесички чај без мака да се отвори капакот, а горниот капак е направен од проѕирно акрилно стакло кое не се крши. Доколку сакате овој приредувач за чај да ви трае долго, препорачливо е да не го миете и само да го избришете со влажна крпа.

√ Цврстиот горен дел често е дизајниран  и совршено се вклопува во кујна или дневна соба во секој стил.

Димензија :30 x 20 x 9 cm

Внесете клучен збор за пребарување на производи (трева, кутија, чешма, канта)...
Кошничка
Sign in

No account yet?

Create an Account
Категории на продукти
Следи:

Кутија за кесички од чај бамбус Kutija za kesicki caj bambus

739 ден
Колачиња
Ние користиме колачиња за да го подобриме вашето искуство на нашата веб-страница. Со прелистување на оваа веб-локација, вие се согласувате со нашата употреба на колачиња.
ВО РЕД