fbpx
Бесплатна достава за нарачка над  3000ден.

Машинка сос кечеп Велоцисима Masinka za sos Velocissima

1.899 ден

  • Цврста конструкција од нерѓосувачки челик
  • Многу лесен за употреба и чистење
  • Лесно се прицврстува на маса или шалтер
  • Произведено во Италија

Сподели:

Со Гуливер цедилка за домати можете да направите доматно пире, но и сокови од грозје и цитрус итн. 

Совршен е и како мелница за зеленчук или за пирење на овошје бидејќи ја одвојува пулпата од кората и семките

ТЕХНИЧКИ КАРАКТЕРИСТИКИ тело од не’рѓосувачки челик пластична заптивка за заштеда на маса за прицврстување мерки

Направете вкусен домашен сос или сок од домати со помош на машината за домати од нерѓосувачки челик Гуливер! 

Оваа машина за домати од не’рѓосувачки челик 18/0 ќе направи сосови и сокови од домати за кратко време со неа неверојатно лесна за употреба!

 Едноставно прицврстете ја машината на клупата со функцијата за стегање со завртки. 

Потоа, подгответе ги доматите и подгответе два сада или контејнери – еден за да го фати сокот, а друг за да собере сè друго. 

Лесно се демонтира за чистење.

 Оваа квалитетна машина е направена во Италија и има приближно:

Површина: 22cm x 17 х 30cm 

Барабан: 8,5cm x 5,5cm 

Висина на магацин : 13cm

Внесете клучен збор за пребарување на производи (трева, кутија, чешма, канта)...
Кошничка
Sign in

No account yet?

Create an Account
Категории на продукти
Следи:

Машинка сос кечеп Велоцисима Masinka za sos Velocissima

1.899 ден
Колачиња
Ние користиме колачиња за да го подобриме вашето искуство на нашата веб-страница. Со прелистување на оваа веб-локација, вие се согласувате со нашата употреба на колачиња.
ВО РЕД