fbpx
Бесплатна достава за нарачка над  3000ден.

Машинка за вакумирање и лепење на кеси Masinka za vakumirawe i lepewe kesi

679 ден

SKU: 731090 Категории ,
Сподели:

Како да се користи правосмукалката и да се запечати со кеси:
1. Ставете ги предметите во торбата. Исчистете го и исправете го отворениот крај на кесата, чистејќи ја прашината и измазнувајќи ги брчките или бранувањата.
2. Поставете го отворениот крај на кесата во вакуумската комора под доводот за воздух. Не ја преполнувајте кесата.
3. Затворете го капакот и потоа притиснете од двете страни на капакот и заклучете ги токите.
4. Притиснете го копчето „Vacuum & Seal“ и зелената ЛЕД ќе трепка, кесата автоматски ќе се исчисти со правосмукалка.
5. Кога ќе стане црвено, кесата автоматски ќе се запечати.
6. Кога повторно ќе се претвори во зелена, процесот е завршен.
7. Отворете го вентилот за ослободување на вакуум и ослободете го вакуумскиот притисок во машината.

Совети:
1. Не ги преполнувајте кесите, оставете доволно простор на отворениот крај на кесата за да може кесата попозитивно да се стави на вакумската комора.

2. Оставете го правосмукалката да одмори 2 минути, по секое запечатување или вакумско запечатување.

Внесете клучен збор за пребарување на производи (трева, кутија, чешма, канта)...
Кошничка
Sign in

No account yet?

Create an Account
Категории на продукти
Следи:

Машинка за вакумирање и лепење на кеси Masinka za vakumirawe i lepewe kesi

679 ден
Колачиња
Ние користиме колачиња за да го подобриме вашето искуство на нашата веб-страница. Со прелистување на оваа веб-локација, вие се согласувате со нашата употреба на колачиња.
ВО РЕД