fbpx
Бесплатна достава за нарачка над  3000ден.

Модла силиконска колачи со 5 прегради кржни Modla silikonska za pecenje tepsija so 5 pregradi za kolaci kruzni 728175

159 ден

Категории , Ознаки: , , ,
Сподели:

*Боја: кафена
* Материјал: силикон за храна
* Спецификација: 29x17x4cm
* Големина на една дупка:  8x8x4cm
* Температурен опсег: -40°c до 230°c
* Содржина на пакетот: Калапи со 5 полусфери

Направете ги вашите топли чоколадни бомби за подарок за оваа празнична сезона!
Може да се користи за да се направи вкусна храна како подарок или да се привлече наклонетоста на забава.
Не заборавајте дека може да се украсува со бел слез, прскалки и сл.

Флексибилен, издржлив, може да ја задржи својата оригинална форма долго време и не е леплив,
може брзо да се ослободи и лесно да се чисти. Може да се користи од фрижидер до рерна, микробранова печка и машина за миење садови.

Рерната, фрижидерот, машината за миење садови, температурниот опсег .Нелеплива и флексибилна, лесно се ослободува чоколадото од калапи.
Калапот може да се користи за правење купола мус, чоколадна бомба, торта со сладолед, топла чоколадна бомба, рачно изработен сапун и сл. како што сакате.

Додадете чоколадна бомба во криглата, а потоа истурете малку топло млеко во криглата со вода и измешајте со лажица. Можете да додадете некои дополнителни бел слез за време на овој! до 230°c

Критики

Нема критики сеуште.

Бидете први кои ќе разгледате “Модла силиконска колачи со 5 прегради кржни Modla silikonska za pecenje tepsija so 5 pregradi za kolaci kruzni 728175”
Внесете клучен збор за пребарување на производи (трева, кутија, чешма, канта)...
Кошничка
Sign in

No account yet?

Create an Account
Категории на продукти
Следи:

Модла силиконска колачи со 5 прегради кржни Modla silikonska za pecenje tepsija so 5 pregradi za kolaci kruzni 728175

159 ден
Колачиња
Ние користиме колачиња за да го подобриме вашето искуство на нашата веб-страница. Со прелистување на оваа веб-локација, вие се согласувате со нашата употреба на колачиња.
ВО РЕД