fbpx
Бесплатна достава за нарачка над  3000ден.

Машинка за тестенини инокс Titania 001902/masinka za testenini jufki kori

3.549 ден

SKU: 001902 Категории , Ознака:
Сподели:

Италијанската машинка за тестенини Титанија е изработена од хромиран нерѓосувачки челик и има интегриран секач за производство на три видови тестенини: лазањи, фетучини и талијатели. Машинката може да се прилагоди за да се добијат шест различни дебелини на тестенини. Има и дрвена рачка која лесно се отстранува, како и прицврстувач за дополнителна стабилност и контрола при користење.
За правење шпагети, едноставно искористете го соодветниот додаток на секачот кој може и да се купи одделно.
Оваа рачна машинка за тестенини може да се користи и за производство на тестенини во големи количини, доколку се склопи со дел од електрична машина. Монтажата е лесна и не бара никакви алатки.

Спецификации на производот:

Тело од хромиран нерѓосувачки челик;

Стабилно куќиште 2,9kg;

Ролери 14cm;

Лесно прилагодлив ролер за месење (со 6 различни дебелини);

Ролери за тагијатели 2mm, фетучини 6,5mm, и кори за лазањи 140mm.

 

Вие исто така би сакале…

Внесете клучен збор за пребарување на производи (трева, кутија, чешма, канта)...
Кошничка
Sign in

No account yet?

Create an Account
Категории на продукти
Следи:

Машинка за тестенини инокс Titania 001902/masinka za testenini jufki kori

3.549 ден
Колачиња
Ние користиме колачиња за да го подобриме вашето искуство на нашата веб-страница. Со прелистување на оваа веб-локација, вие се согласувате со нашата употреба на колачиња.
ВО РЕД