fbpx
Бесплатна достава за нарачка над  3000ден.

Саксија орхидеја Saksija orhideja KOVPLAST

99 ден129 ден

SKU: Не е достапно Категории , ,
Сподели:

Дизајниран за садење орхидеи (Phalaenopsis, Wanda) и други епифити, чии корени се вклучени во фотосинтезата.

Обликот обезбедува брз одлив на влага од кореновиот систем, создава прилив на воздух во корените (благодарение на конусот на дното на структурата), во внатрешноста на вазна се одржува константна температура поради инертноста на материјалот пред загревањето или ладење.

Транспарентната површина на тенџерето лесно ја пушта светлината до корените.

Волумен:
1,5 л
Димензии (ДxШxВ):
fi 140mm x h130mm
Волумен:
3L
Димензии (ДxШxВ):
fi 180mm x h170mm
Избери димензија

Ф14, Ф18

Внесете клучен збор за пребарување на производи (трева, кутија, чешма, канта)...
Кошничка
Sign in

No account yet?

Create an Account
Категории на продукти
Следи:

Саксија орхидеја Saksija orhideja KOVPLAST

Колачиња
Ние користиме колачиња за да го подобриме вашето искуство на нашата веб-страница. Со прелистување на оваа веб-локација, вие се согласувате со нашата употреба на колачиња.
ВО РЕД