fbpx
Бесплатна достава за нарачка над  3000ден.

Тенда Прага Бордо Tenda Praga Bordo

9.590 ден15.290 ден

SKU: Не е достапно Категории ,
Сподели:

ТЕНДА СО КВАДРАТНА ШИПКА ТЕМПОТЕСТ ОД ЧЕЛИЧНА ТКАЕНИНА 40X40 MM

Квадратна тенда со шипка 40×40 mm , со раширени краци од моделот Прага.

Совршено се прилагодува на секој архитектонски контекст благодарение на модерниот и линеарен дизајн .

ШТО СЕ ПОДРАЗБИРА ПОД КВАДРАТНА ЗАВЕСА?

Терминот квадратна тенда означува одреден тип на структура.

Тоа е квадратна тубуларна форма долга колку целата ширина на ткаенината за завеси. Оттука доаѓа ова име.

Квадратната завеса со шипки ги лизга решетките за прицврстување на шипката. Така, можете да одлучите во фазата на инсталација каде да ја закачите структурата.

Главната предност е што нуди голема слобода и нормално може да се состави во фабриката.

 

КОИ СЕ ПРЕДНОСТИТЕ НА ЗАВЕСАТА СО ТКАЕНИНИ ?

Оваа тенда може да се комбинира со сите ткаенини. Ова производство на ткаенини со голема естетска вредност е синоним за силен италијански стилски идентитет.

СОВЕТ: КАКО ДА ЈА ИСЧИСТИТЕ ТКАЕНИНАТА ?

Препорачуваме да користите неутрален сапун (60 ml сапун во 4 литри вода) и да ја четкате површината на крпата со мека четка.

Откако ќе ја исчеткате ткаенината темелно, ќе треба темелно да ја исплакнете крпата.

Потоа оставете го да се исуши без да ја премотате влажната крпа (за да избегнете мувла и ореоли).

Карактеристиките на квадратната завеса на Прага се:

 • Тенда со раширени краци на квадратна шипка 40×40 mm ;
 • Поддршка за валјак во обоен лиен алуминиум;
 • Поддршка за краци во обоен лиен алуминиум;
 • Држач за закотвување на ѕид и таван во екструдиран алуминиум;
 • Краци со пружини за ланец  од нерѓосувачки челик со максимална проекција од 150-250 cm;
 • Поддршка за компензатор во обоен челик достапен фиксен или прилагодлив;
 • Подесување на потпирачот за рака со месинг ексцентрик;
 • Ролер за намотување од галванизиран челик со дијаметар од 70 mm или 80 mm;
 • Структура обложена со прав;
 • Достапен во рачна верзија;
 • Завртки од нерѓосувачки челик;
 • Достапно со сошиена ткаенина;
 • Достапен со преден флоунс;
 • Достапен во Бордо односно темно црвена боја.

 

ЗОШТО ДА ЈА ИЗБЕРЕТЕ ТЕНДАТА ПРАГА СО ТКАЕНИНА?

 • CE сертификат за квалитет;
 • Целосно производство во Италија;
 • Можност за комбинирање со секаков вид ткаенина;
 • Инсталација на таван или ѕид.

 

ТЕХНИЧКИ ЛИСТ ЗА ТЕНДИ ЗА РАЦЕ ПРАГА

 • Ширина: од 200/300/400 см;
 • Проекција: достапна од 150/200/250 cm, во зависност од саканата должина;
 • Боја на оклоп: бела
 • Можност за вметнување на предната обвивка: да;
 • Тип на рака: Флаерска рака со синџир од нерѓосувачки челик;
 • Ролна од: 70 или 80 mm;
 • Квадратна лента: да, 40 x 40 mm;
 • Тип на завртки: нерѓосувачки челик;
 • Контејнер: отсутен;
 • Инсталација: достапна во ѕидна и таванска инсталација;
 • Ракување: достапно рачно ;
 • Класа на отпорност на ветер UNI EN 13561: класа на ветер 2, класа бофор 5, брзина на ветер од 38 km/h
 • CE ознака: да;
 • Идеален за: совршен за покривање балкони и тераси;
Избери Димензија

200х150см, 300х200см, 400х250см

Внесете клучен збор за пребарување на производи (трева, кутија, чешма, канта)...
Кошничка
Sign in

No account yet?

Create an Account
Категории на продукти
Следи:

Тенда Прага Бордо Tenda Praga Bordo

Колачиња
Ние користиме колачиња за да го подобриме вашето искуство на нашата веб-страница. Со прелистување на оваа веб-локација, вие се согласувате со нашата употреба на колачиња.
ВО РЕД