fbpx
Бесплатна достава за нарачка над  3000ден.

Чаши бистро КАПРИ стакло пасабахче CASI 6/1 KAPRI 44872 KOKTEL 380ML

95 ден

SKU: 44872 Категории , , Ознаки: , ,
Сподели:

Карактеристики

Главните
Продуцент Пасабахче
Горен дијаметар 70 мм
Висина 175 мм
Материјал Стакло
Закажување За коктели
Волумен 380 мл
Погоден за перење во машина за миење садови дозволено
Теми на декор, цртежи Без декорација
Боја Транспарентен

 

  • Пасабахче прибор за јадење

Од античките времиња, еден од најпопуларните материјали што се користат за правење садови е стаклото. Денес, турската компанија Пасабахче, која произведува стаклени садови повеќе од 50 години, е едно од водечките претпријатија меѓу европските земји. „Пашабахче“ е глобален бренд за производство на модерни и висококвалитетни садови од издржливо стакло. Производство на јадења од Пасабахче се организира и во Русија и Бугарија. Концернот за производство на стакло Сисекам беше создаден од Пасабахче во 1935 година. Секоја година, продуктивноста на фабриките ги радува нивните потрошувачи со огромни серии стакло Пасабахче во износ од околу 4 милиони. Таквата продуктивност е предизвикана од големата побарувачка на пазарот за садови. Благодарение на модерниот дизајн, пријатните цени и постојаниот квалитет, Пасабахче е конкурентна компанија и во Русија. Издржливоста на садовите „Pashabahche“ ви овозможува да го задржите производот непроменет долги години. Технологијата за производство на стакларија во Пасабахче се чува во тајност од надворешни лица. Но, познато е дека целиот производ е доста отпорен на удари и отпорен на топлина. Сите јадења се подложени на строга контрола на квалитетот. Сепак, користејќи ги производите на оваа компанија, јасно е дека долгогодишното искуство ги направило беспрекорни. Употребата на стакларија Пасабахче гарантира зачувување на вкусот на храната и нејзините други карактеристики.

  • ПРЕДНОСТИ НА приборот Пасабахче:
  • калено стакло;
  • висока хигиена;
  • погоден за перење во машини за миење садови;
  • отпорност на гребнатини;
  • функционалност и максимална заштеда на простор;
  • Купувањето стакло Pasabahce  KAPRI KOKTEL 44872 во нашата продавница е лесно и нема да одземе многу време.

Критики

Нема критики сеуште.

Бидете први кои ќе разгледате “Чаши бистро КАПРИ стакло пасабахче CASI 6/1 KAPRI 44872 KOKTEL 380ML”
Внесете клучен збор за пребарување на производи (трева, кутија, чешма, канта)...
Кошничка
Sign in

No account yet?

Create an Account
Категории на продукти
Следи:

Чаши бистро КАПРИ стакло пасабахче CASI 6/1 KAPRI 44872 KOKTEL 380ML

95 ден
Колачиња
Ние користиме колачиња за да го подобриме вашето искуство на нашата веб-страница. Со прелистување на оваа веб-локација, вие се согласувате со нашата употреба на колачиња.
ВО РЕД