fbpx
Бесплатна достава за нарачка над  3000ден.

Чаши Брек ниски 360 ml Durobor 0814/36 сет 15 Casi BREK niski

830 ден

Сподели:

Durobor е белгиски производител на широк асортиман на стакларија за пијалоци, сервирање и сервирање предјадења и десерти. Компанијата е основана во 1928 година. Денес Durobor е светски лидер во производството на професионално стакло.

Асортиманот на фабриката вклучува линии направени од стакло произведени по традиционален метод, како и линии направени со технологија за производство на стакло отпорно на удари. Покрај тоа, компанијата активно користи патентирана технологија, што ги прави рабовите на производите посилни. Фабриката Дуробор произведува стакло отпорно на удари, кое исто така е совршено и за садови и за топли пијалоци.

Ниско стакло 360 ml Durobor Brek 0814/36 е одлично решение за послужување виски, коктели и други пијалоци. Јадењата се погодни и за сервирање десерти и грицки. Контејнерот е изработен од издржливо, специјално калено стакло. Стилската јасна форма се одликува со неверојатен дизајн во облик на дијамант, дебело дно и заострен врат.
Стаклените садови од брендот Durobor (Белгија) имаат различни опции за дизајн, форми и цели. Durobor нуди издржливо калено стакло, стакло кое може да се мие во машина за садови и оригинални дизајни на производи. Во асортиманот на брендот ќе најдете уникатни колекции на садови за јадење Durobor, кои содржат различни чаши, чаши, чаши за шут, чинии и ирски чаши за кафе.

Волумен: 360 ml
Висина:  85 mm
Материјал: калено стакло отпорно на удари
Намена: за виски, коктели
Количина: 15 во пакет
Боја: проѕирно

Внесете клучен збор за пребарување на производи (трева, кутија, чешма, канта)...
Кошничка
Sign in

No account yet?

Create an Account
Категории на продукти
Следи:

Чаши Брек ниски 360 ml Durobor 0814/36 сет 15 Casi BREK niski

830 ден
Колачиња
Ние користиме колачиња за да го подобриме вашето искуство на нашата веб-страница. Со прелистување на оваа веб-локација, вие се согласувате со нашата употреба на колачиња.
ВО РЕД