fbpx
Бесплатна достава за нарачка над  3000ден.

Гарнитура Луна сет 2 фотелји и маса Garnitura Luna

14.290 ден

кафеава
крем
црна
беж
SKU: 003108 Категории ,
Сподели:

Оваа поставка за софа ЛУНА е прекрасен избор за удобни внатрешни или надворешни поставки, со елегантни фини детали и луксузни перничиња. Рамката е изработена да трае од полипропилен, засилена со фибер стакло, третирана со UV заштита, антистатички и антиоксидантни адитиви. Квалитетните перничиња се направени во атрактивна ткаенина дизајнирана исклучиво за удобност и еластичност, тие се водоотпорни и третирани со УВ, одлични за употреба во затворени простории или на отворено.

Оваа поставка има две фотелји и рамка за масичка со ваш избор на маса. Тој е дел од комплетно модуларната палета што ви овозможува да создадете идеална мешавина на седење за мали и интимни поставувања или големи релаксирани собири. Палетата на ЛУНА вклучува софи за фотелји и рамка за масичка за кафе на која можете да го додадете вашиот избор на маса, можеби во стакло или компактен ламинат, за да се здружите со вашиот постоечки декор или да го надополните вашиот ЛУНА поставка.

Материјал на целиот сет е висококвалитетен полипропилен. Полипропиленот е особено отпорен на тежина и вода, додека има голема отпорност на температури до 125 Целзиусови степени. Исто така, неговата издржливост не е ограничена на тежина, вода и температура, туку е невообичаено отпорна на многу хемиски растворувачи, киселини и бази.

Масата е направена од калено стакло. Тоа значи дека е до 4 пати поцврсто во споредба со нормалното стакло, чија карактеристика е што кога конечно ќе ја достигне својата точка на кршење се распарчува на безброј мали сферични парчиња.
Ткаенината на перничињата е 100% полиестер, погодна за надворешна употреба.

Пет години гаранцијаДа
Употреба на отвореноДа
Достапна е доставаДа
УВ стабилнаДа
ПотеклоПроизведено во Турција
Избери Боја~

, , ,

Внесете клучен збор за пребарување на производи (трева, кутија, чешма, канта)...
Кошничка
Sign in

No account yet?

Create an Account
Категории на продукти
Следи:

Гарнитура Луна сет 2 фотелји и маса Garnitura Luna

Колачиња
Ние користиме колачиња за да го подобриме вашето искуство на нашата веб-страница. Со прелистување на оваа веб-локација, вие се согласувате со нашата употреба на колачиња.
ВО РЕД