fbpx
Бесплатна достава за нарачка над  3000ден.

Гарнитура НОЛА сет маса со 8 столици Garnitura Nola set masa so 8 stolici

36.190 ден

SKU: 011948 Категории ,
Сподели:

Стилски градинарски сет за јадење Бали од поли ратан за 8 лица – висококвалитетен градинарски мебел за вашиот дом!

Сетот за градинарски мебел во кафена боја се состои од 1 градинарска маса и 8 столчиња што се наложуваат со дебели 7 cm, отстранливи перничиња за седишта за најдобра удобност во седење.

Водоотпорните капаци на седиштата не апсорбираат течности веднаш, така што може лесно да се бришат. Благодарение на патентите, перниците  лесно се отстрануваат и се мијат на 30° доколку е потребно.

Ногарките за маса и стол се поединечно прилагодливи во висина со помош на завртки за компензација.

Нашиот атмосферски, рачно ткаен поли ратан е отпорен на УВ светлина , нечистотија и лесен за чистење.

Определување:
Столици што се наложуваат – Заштитена иновација!

Предности на производот:

 • елегантен дизајн
 • висока удобност за седење, перничиња со дебелина од 7 см (двојно поврзани)
 • Столовите може да се наредени за да се заштеди простор
 • Поли ратан – отпорен на атмосферски влијанија, отпорен на УВ светлина, отвратителен на нечистотија
 • Наслови за маса изработени од безбедно матирано стакло од 5 мм
 • цврсти и издржливи
 • висока отпорност
 • водоотпорни влошки
 • отстранливи капаци, се перат на 30°
 • Стапалата се прилагодуваат индивидуално

Технички спецификации:

 • Димензии на масата (ДxШxВ): 190 x 90 x 75 cm
 • Димензии стол (ДxШxВ): 60 x 59 x 88 cm
 • Висина на потпирачот за рака: 63 cm
 • Висина на седиштето со перница од 7 см: 50 см
 • Материјална мрежа: поли ратан
 • Материјална рамка: галванизиран, челик обложен со прав
 • Материјал Ткаенина: 100% полиестер
 • Боја поли ратан: кафеава
 • Боја перници: крем

Опсег на испорака:

 • 1 x градина маса
 • 8 x градинарски стол што може да се наредени
 • Влошки за седишта со дебелина од 8 x 7 cm
 • 1 x инструкции за склопување и материјал за склопување

Белешка за испорака:

 • Доставата се состои од 5 пакети.
Внесете клучен збор за пребарување на производи (трева, кутија, чешма, канта)...
Кошничка
Sign in

No account yet?

Create an Account
Категории на продукти
Следи:

Гарнитура НОЛА сет маса со 8 столици Garnitura Nola set masa so 8 stolici

36.190 ден
Колачиња
Ние користиме колачиња за да го подобриме вашето искуство на нашата веб-страница. Со прелистување на оваа веб-локација, вие се согласувате со нашата употреба на колачиња.
ВО РЕД