fbpx
Бесплатна достава за нарачка над  3000ден.

Лежалка беж алуминиумска рамка прилагодлив потпирач за грб

3.790 ден

SKU: 000190066 Категории ,
Сподели:
  • Елегантен – функционален и лесен дизајн во беж
  • Робусна – алуминиумска рамка ја обезбедува потребната стабилност до 160 kg
  • Флексибилен – прилагодлив потпирач за грб за најудобна положба
  • Удобно – Текстелен капак со густина од 510 g/m2
  • Водоотпорен – без разлика дали прска вода покрај базен или после дожд, лежалката може да издржи се!

Преземања

Лежалката за повеќе релаксација

Без разлика дали ја барате оптималната положба на сонце или сакате да читате книга под чадор: Со лежалката можете да уживате во сончевите денови онака како што сакате! Елегантниот и функционален дизајн се прилагодува на секое опкружување и ви овозможува да се опуштите на сонце.

Универзална градинарска лежалка за сончеви денови

Кога деновите стануваат подолги, а сонцето сјае, лежалката на отворено станува вашето омилено место во градината, покрај базенот или на терасата. Капакот од ткаенина обезбедува удобна и цврста површина за лежење, која можете да ја прилагодите според вашите желби со прилагодливиот потпирач за грб. Без разлика дали само за да ги затворите очите и да се опуштите, удобно читајте книга или разговарајте на вашиот паметен телефон: нема да сакате да го напуштите надворешното количе во скоро време.

И покрај неговата лесна конструкција, алуминиумската рамка ја нуди потребната стабилност за релаксирачки часови. Со носивост од 160 кг, лежалката покрај базенот може да се користи од обожаватели на сонце од сите големини. Салонот во внатрешен двор е водоотпорен, што е совршен за покрај базен или по дожд туш.

А ако сакате да ги смените местата, само поместете ја лесната лежалка низ градината или на терасата. Без разлика дали на светло сонце или под чадор, лежалката секогаш прави да изгледате убаво!

ТЕХНИЧКИ ДЕТАЛИ

Боја
Беж
Густина на материјалот [g/㎡] 510
Материјал за покривање Текстелен
Материјал на додатоци
Рамка од алуминиумска цевка и потпирачи за раце
Носивост – капацитет макс. [Килограм] 160
Висина на седиштето [cm] 51
Отпорност на УВ: Да
Водоотпорен материјал : Да
Густина на материјалот [g/m²] 510
Димензии (ДxШxВ) 190 x 66 x 103 см
Тежина 6 кг
Димензии на испорака (ДxШxВ) 120 x 56 x 16 cm
Тежина на испорака 8,7 кг
Внесете клучен збор за пребарување на производи (трева, кутија, чешма, канта)...
Кошничка
Sign in

No account yet?

Create an Account
Категории на продукти
Следи:

Лежалка беж алуминиумска рамка прилагодлив потпирач за грб

3.790 ден
Колачиња
Ние користиме колачиња за да го подобриме вашето искуство на нашата веб-страница. Со прелистување на оваа веб-локација, вие се согласувате со нашата употреба на колачиња.
ВО РЕД