fbpx
Бесплатна достава за нарачка над  3000ден.

Машинка за мелење ореви и јаткасти плодови Masinka za melenje na orevi i jatkasti plodovi

549 ден639 ден

SKU: 224979 Категории ,
Сподели:

Телото на рендето е направено од цврст челик и содржи остар барабан од нерѓосувачки челик. Каросеријата е обработена во модерна бела боја и лакирана. Овој метален ротирачко ренде е дизајниран да се монтира на работ на масата. Иако не е пренослив, овој ренде со ротирачки барабан е идеален за домашна кујна или ресторан, каде што често е потребен цврст работени часови за мелење.

Предности на ротирачкото рачно ренде:

 • Ефикасно ренда тврди сирења како пармезан
 • Ги чува рацете/прстите безбедни бидејќи не се изложени на остриот челичен барабан
 • Навремено ренда големи количини на храна

Употреба на ротациониот ренде за храна

 • Идеален за рендање ореви, сирење, зеленчук, бајат леб, па дури и чоколадо

Тапан

 • Вклучува 1/2 метален барабан за решетки
 • Лесно се отстранува за чистење
 • Ренде за јаткасти плодови. Прицврстување за маса со стегач за завртки.
 • Материјал на машината: челичен лим обложен со боја. Барабан изработен од нерѓосувачки челик отпорен на ‘рѓа, дијаметар на барабанот 7 cm.
 • Исклучително робустен дизајн за безбедно ракување, со преостанат печат Висина: 23 cm.
 • Барабанот произведува груба решетка за кнедли и пуфери за компири
 • Упатство за употреба: Ве молиме редовно отстранувајте ги преостанатите парчиња од отворот за полнење. Ова осигурува дека барабанот секогаш може лесно да се ротира.

Рендето

 • Тежина на ставката:900гр
 • Должина: 29sm
 • Ширина: 14sm
 • Висина: 9sm
 • Големина на валјак: 7,5 x 6см
 • Стегач за монтирање на маса овозможува дебелина на маса до 3,8см
 • Лесна за фаќање челична рачка
 • Вклучува пластичен клип
 • Рачно миење само
 • Доаѓа во кутија за подарок
Избери модел

Еден валјак, Два валјаци

Внесете клучен збор за пребарување на производи (трева, кутија, чешма, канта)...
Кошничка
Sign in

No account yet?

Create an Account
Категории на продукти
Следи:

Машинка за мелење ореви и јаткасти плодови Masinka za melenje na orevi i jatkasti plodovi

Колачиња
Ние користиме колачиња за да го подобриме вашето искуство на нашата веб-страница. Со прелистување на оваа веб-локација, вие се согласувате со нашата употреба на колачиња.
ВО РЕД