fbpx
Бесплатна достава за нарачка над  3000ден.

Преса омекнувач со боцки за месо presa omeknuvac za meso 702395

Original price was: 200 ден.Current price is: 139 ден.

Шифра: 702395 Категории , Ознаки: , ,
Сподели:

MEAT TENDERIZER е евтин и практичен омекнувач за месо што се користи за омекнување месо како што се стек, ренданг или емпал јадења.

Како функционира пресата за месо е доволно за да се пробие одеднаш на површината на месото. Доколку е потребно, може да се направи неколку пати. Оваа алатка може да се каже дека е енергетски ефикасна бидејќи е јасно дека не бара многу енергија за да се добие меко месо.

Покрај веќе споменатите функции, оваа алатка е многу корисна за зачините брзо да навлезат во месото за да ги направи јадењата посолени.

Спецификации:

–  нерѓосувачки челик

– 24 остри игли

Големина: 20 cm x 5 cm

Ви благодариме што купувавте со нас

 

Димензии 5 × 5 × 19 cm

Критики

Нема критики сеуште.

Бидете први кои ќе разгледате “Преса омекнувач со боцки за месо presa omeknuvac za meso 702395”
Внесете клучен збор за пребарување на производи (трева, кутија, чешма, канта)...
Кошничка
Sign in

No account yet?

Create an Account
Категории на продукти
Следи:

Преса омекнувач со боцки за месо presa omeknuvac za meso 702395

Original price was: 200 ден.Current price is: 139 ден.
Колачиња
Ние користиме колачиња за да го подобриме вашето искуство на нашата веб-страница. Со прелистување на оваа веб-локација, вие се согласувате со нашата употреба на колачиња.
ВО РЕД