fbpx
Бесплатна достава за нарачка над  3000ден.

Ренде машинка за зеленчук со 1 нож и регулатор за дебелина Rende masinka za secenje na zelencuk so 1 noz regulirawe na debelina

Original price was: 520 ден.Current price is: 419 ден.

Шифра: 453318 Категории , ,
Сподели:

Fackelmann дебел/тенок секач (количина: 1 парче)

Со висококвалитетниот дебел и тенок сечач, можете да ги претворите зеленчукот и овошјето во фини парчиња за кратко време за понатамошна обработка во салати, тепсија, јогурт или супи. Екстра остриот нож, кој може да се користи од двете страни, со малку труд сече тиквички, моркови, компири, зелка и многу повеќе. Практичната рачка обезбедува оптимално држење за време на сечењето, благодарение на сечилото кое може да се прилагоди на висина, во зависност од поставката се создаваат тенки или подебели парчиња. Вашите прсти се оптимално заштитени со доставениот црн држач за остатоци, додека во исто време се користат и најмалите остатоци од зеленчук. Кујнскиот помошник може лесно да се чисти рачно по употреба.

Факелман – одговорност, квалитет, традиција и иновација

» Димензии: приближно 32 x 3,5 x 12,5 cm
» Нож со подесување на височината, екстра-остро сечило

Fackelmann GmbH & Co. KG од Херсбрук, североисточно од Нирнберг, е една од водечките светски компании за помошници во кујна и домаќинства и калапи за печење. Основана во 1948 година од Себастијан Факелман, таа е изградена на бизнисот на неговиот татко Хајнрих Факелман, кој продавал кујнски предмети како продажен претставник од 1919 година. Факелман, исто така, произведува мебел за бања од 1960-тите, а компанијата значително порасна преку аквизиции и интернационализација. Денес, Факелман има 38 деловни единици ширум светот.

 

Со дебелиот/тенок сечач добивате особено дебели или тенки парчиња зеленчук како што се краставици, тиквички или ротквици. Остриот нож од нерѓосувачки челик, кој може да се користи од две страни, создава планирани состојки за свежи салати или гратини, на пример, за кратко време. Држачот за остатоци штити од повреди и ви овозможува да го исечете до најмалиот остаток.Изработен од цврста пластика, може да се мие во машина за садови.

• Нож изработен од висококвалитетен нерѓосувачки челик
• Ножот може да се користи од две страни
• Држачот за остаток штити од повреди
• Изработен од цврста пластика
• Може да се мие во машина за садови

 

Сечкач за зеленчук Со висококвалитетниот регулатор за дебел и тенок сечач направен од пластика безбедна за храна, можете
брзо да ги претворите цврстите зеленчук и овошје во фини парчиња за понатамошна обработка во салати, тепсија,
јогурт и супи. Екстра остриот нож, кој може да се користи од двете страни,
со малку труд сече тиквички, моркови, компири, зелка и многу повеќе.

  • Лесно чистење со рака
  • Нож прилагодлив во висина
  • Боја: бела, црна
  • Димензии: приближно 32 x 12,5 cm (ДxШ)
  • Материјал: пластика, нерѓосувачки челик

 

Прилагодлив и екстра остар: нож од нерѓосувачки челик што може да се користи од двете страни за совршени парчиња зеленчук

Лесно и ефикасно: рачката и држачот за остатоци гарантираат дека храната што треба да се исече е безбедно обработена

Опсег на испорака: 1 x дебел и тенок секач со држач – со докажан квалитет од Fackelmann

Материјал: пластично тело, нож од нерѓосувачки челик – лесно се чисти со рака

Димензии: приближно 32 x 3,5 x 12,5 cm

Внесете клучен збор за пребарување на производи (трева, кутија, чешма, канта)...
Кошничка
Sign in

No account yet?

Create an Account
Категории на продукти
Следи:

Ренде машинка за зеленчук со 1 нож и регулатор за дебелина Rende masinka za secenje na zelencuk so 1 noz regulirawe na debelina

Original price was: 520 ден.Current price is: 419 ден.
Колачиња
Ние користиме колачиња за да го подобриме вашето искуство на нашата веб-страница. Со прелистување на оваа веб-локација, вие се согласувате со нашата употреба на колачиња.
ВО РЕД