fbpx
Бесплатна достава за нарачка над  3000ден.

Тенџере шерпа ф55/44л емаилрано романско / Tendzre Serpa emailirana romanska

1.799 ден

Сподели:

Дијаметар (см): 55
Волумен (л): 44
Висина (мм): 240
Материјал: Емајл на челичен лим
Без капак
Боја (надвор/внатре): Црна/Црна
Одржување: Рачно и машинско перење
Тежина: 8,6 кг

Емајлираните садови се долги- траен, отпорен на хемиски влијанија и абење, лесен за одржување. Може да се користи на сите грејни елементи, вклучително и индукцискиот Масив е линија на тешки емајлирани садови за готвење со најголема дебелина на челичен лим, исклучителни карактеристики за подготовка на зимска храна и храна која бара долго варење на ниски температури.

ТЕЛОТО НА ЛОНЦЕТО  е изработено од најквалитетен челичен лим, кој овозможува брза и рамномерна дистрибуција на топлина и заштедува енергија.
ВНАТРЕШЕН И НАДВОРЕШЕН ЕМАЈЛ е отпорен на абење и гребнатини. Исклучително е мазен, непорозен и спречува задржување на бактерии.
РАЧКИТЕ  се ергономски дизајнирани и со цврста конструкција за безбедно ракување со тавата.

Предности на емајлирани садови:

ЗДРАВА
Заштита од емајл е мазна и непорозна површина, отпорна на киселини кои се појавуваат при подготовка на храната. Не дозволува формирање или задржување на бактерии. Емајлот не предизвикува алергиски реакции дури и при долготрајна употреба.

ПРАКТИЧНО
Погоден е за готвење, пржење и динстање, но и за сервирање и чување подготвена храна.

ОТПОРНИ И ДОЛГОТРАЈНИ
При подготовка на храна, емајлираните садови се отпорни на киселини, високи температури и абење. Со правилно одржување

Критики

Нема критики сеуште.

Бидете први кои ќе разгледате “Тенџере шерпа ф55/44л емаилрано романско / Tendzre Serpa emailirana romanska”
Внесете клучен збор за пребарување на производи (трева, кутија, чешма, канта)...
Кошничка
Sign in

No account yet?

Create an Account
Категории на продукти
Следи:

Тенџере шерпа ф55/44л емаилрано романско / Tendzre Serpa emailirana romanska

1.799 ден
Колачиња
Ние користиме колачиња за да го подобриме вашето искуство на нашата веб-страница. Со прелистување на оваа веб-локација, вие се согласувате со нашата употреба на колачиња.
ВО РЕД