fbpx
Бесплатна достава за нарачка над  3000ден.
Чаши Мартини сет 15 ГЛАМ 2928/25 Casi martini Glam Original price was: 1.500 ден.Current price is: 1.050 ден.
Чаши Брек 0814 висока 270мл сет 35 Casi BREK Original price was: 2.500 ден.Current price is: 1.930 ден.

Чаши пиво 510 ml Breughel 0974/51 сет 15 Casi pivo

Original price was: 1.800 ден.Current price is: 1.350 ден.

Сподели:

Durobor е белгиски производител на широк асортиман на стакларија за пијалоци, сервирање и сервирање предјадења и десерти. Компанијата е основана во 1928 година. Денес Durobor е светски лидер во производството на професионално стакло.

Асортиманот на фабриката вклучува линии направени од стакло произведени по традиционален метод, како и линии направени со технологија за производство на стакло отпорно на удари. Покрај тоа, компанијата активно користи патентирана технологија, што ги прави рабовите на производите посилни. Фабриката Дуробор произведува стакло отпорно на удари, кое исто така е совршено и за садови и за топли пијалоци.

Breughel пиво стакло 510 ml е професионална чаша од глобалниот производител на бар стакло – Durobor (Белгија). Омилена форма на познатите белгиски пивари. Особеноста на производите од стакло Дуробор е нивната висока јачина, заштитата на рабовите од чипсување и разновидноста на колекциите. Во пакувањето има 15 парчиња.

ПАРАМЕТРИ НА ПРОИЗВОДОТ:
  • Волумен: 510 мл
  • Намена: За пиво
  • Димензии: дијаметар 97 mm, висина 151 mm
  • Материјал: Калено стакло отпорно на удари
  • Пакување 15 чаши
Внесете клучен збор за пребарување на производи (трева, кутија, чешма, канта)...
Кошничка
Sign in

No account yet?

Create an Account
Категории на продукти
Следи:

Чаши пиво 510 ml Breughel 0974/51 сет 15 Casi pivo

Original price was: 1.800 ден.Current price is: 1.350 ден.
Колачиња
Ние користиме колачиња за да го подобриме вашето искуство на нашата веб-страница. Со прелистување на оваа веб-локација, вие се согласувате со нашата употреба на колачиња.
ВО РЕД