fbpx
Бесплатна достава за нарачка над  3000ден.

Чекан за месо дрвен Cekan za meso drven

139 ден

SKU: 086000 Категории , ,
Сподели:

Месен чекан направен од дрво со сертификат PEFC | Биодора

Од моментот кога ќе го земете овој чекан за месо од буково дрво PEFC, вие како еколошки готвач ќе бидете среќни. Буковото дрво е сертифицирано со Програмата за одобрување на шеми за сертификација на шуми (PEFC), промовирајќи одржливо шумарство. Силната и цврста конструкција на омекнувачот за месо брзо ќе го омекне вашето месо како стек и ескалопа без додавање маснотии или хемикалии. Текстурираната метална површина обезбедува оптимални резултати. Стек чеканот доаѓа од одржливи извори, па затоа е еколошки избор.

Практичните кујнски помошници се незаменлив дел од кујната. Biodora нуди разновидни кујнски алати изработени од дрво и биопластика со сертификат PEFC. Затоа Biodora обезбедува совршен додаток на вашиот еколошки прибор за готвење. Секогаш на дофат на вашите прсти вистинските кујнски алатки за секоја задача во кујната! Без разлика дали се лупи зеленчук, лажица за готвење или даска за сечење – Biodora ги има вистинските еколошки кујнски гаџети.

Својства

  • Големина: 28,5 x 10,5 x 5 cm
  • Австриско буково дрво
  • од одржливо шумарство
  • не е залепен, затоа е многу хигиенски
  • намалено производство на CO 2 во ЕУ

Инструкции за нега

  • не може да се мие во машина за садови! Ве молиме измијте се со рака.
  • Складирање: Оставете ги производите на Biodora да проветруваат по чистењето и чувајте ги суви.

Буково дрво

При изборот на производи од дрво Biodora става голем акцент на одржливоста. Дрвото е гарантирано од фер претпријатие и промовира општествено и еколошки одговорно шумарство. Исто така и при транспортот Биодора внимава на не непотребно долги транспортни растојанија за да заштеди CO 2 .

Внесете клучен збор за пребарување на производи (трева, кутија, чешма, канта)...
Кошничка
Sign in

No account yet?

Create an Account
Категории на продукти
Следи:

Чекан за месо дрвен Cekan za meso drven

139 ден
Колачиња
Ние користиме колачиња за да го подобриме вашето искуство на нашата веб-страница. Со прелистување на оваа веб-локација, вие се согласувате со нашата употреба на колачиња.
ВО РЕД