fbpx
Бесплатна достава за нарачка над  3000ден.
Сет Tањири Чинии Зелие луминарк 18/1 Set tanjiri cinii Zelie luminarc 524765 Original price was: 1.500 ден.Current price is: 1.199 ден.
Ролер ваљак за облека влакна Roler valjaka za obleka i vlakna milenici 731335 Original price was: 150 ден.Current price is: 89 ден.

Сет тањири Чинии 18/1 Set Tanjiri Cinii Luminarc Plenitude Rouge 582727

Original price was: 2.450 ден.Current price is: 2.099 ден.

Сподели:

Сет за јадење Luminarc Plenitude Rouge

Современни чинии за сервирање на маса за 6 лица изработени од калено сиво стакло, силни, отпорни на гребнатини, кршење и термички удари, безбедни за миење садови.

Комплетот содржи:
– 6 чинии за главно јадење, со дијаметар 27cm
– 6 длабоки чинии, со дијаметар 21.5cm
– 6 мали чинии за десерт 19.5cm

Изработени од екстра отпорно стакло, може да се перат во машина за миење садови и да се користат за во микробранова печка.

Luminarc ® е бренд на високо квалитетни садови за сервирање произведени од францускиот производител Arc International.

Брендот Luminarc ги произведува своите производи од 1948 година. Негова главна карактеристика е квалитетот и отпорноста на удар, што е многу важно. Luminarc го презеде искуството за производство на садови за готвење отпорни на удари од неговиот претходник, фабриката за стакло со едновековно искуство, врз основа на која беше формирана.

Секоја година компанијата ја подобрува технологијата и го подобрува квалитетот на своето стакло. Успеаја да создадат такво стакло со висока јачина, кое не се плаши од удари или температурни екстреми. Исто така, предностите на овој материјал вклучуваат апсолутно мазна површина која спречува пенетрација на бактерии и мириси во садовите. Безбедни се за во микробранови и за во машини за миење садови.

Садовите за готвење Luminarc се дизајнирани за секојдневна употреба, моделот не ја губи својата осветленост, површината совршено ја задржува топлината.
Францускиот бренд Luminarc им нуди на своите клиенти разновидни производи за готвење, чување и сервирање. Во асортиманот на производителот, ќе ги најдете сите потребни садови за вашата кујна, кои се одликуваат со нивниот посебен квалитет и внимание на деталите.

Особености:

Француски квалитет на материјали, дизајни и декори;
отпорност на оштетување при секојдневна употреба;
изработено од калено стакло – најхигиенски материјал;
издржува падови на температура до 130° С, што овозможува користење садови во микробранова печка;
безбеден за миење садови;

Критики

Нема критики сеуште.

Бидете први кои ќе разгледате “Сет тањири Чинии 18/1 Set Tanjiri Cinii Luminarc Plenitude Rouge 582727”
Внесете клучен збор за пребарување на производи (трева, кутија, чешма, канта)...
Кошничка
Sign in

No account yet?

Create an Account
Категории на продукти
Следи:

Сет тањири Чинии 18/1 Set Tanjiri Cinii Luminarc Plenitude Rouge 582727

Original price was: 2.450 ден.Current price is: 2.099 ден.
Колачиња
Ние користиме колачиња за да го подобриме вашето искуство на нашата веб-страница. Со прелистување на оваа веб-локација, вие се согласувате со нашата употреба на колачиња.
ВО РЕД