fbpx
Бесплатна достава за нарачка над  3000ден.

Силиконски капаци 6/1 прилагодливи 726935/Silikonski kapaci

149 ден

Сподели:

Силиконски растегливи капаци за сад за конзерви, стаклени садови во тегличка за заштеда на храна.

Раширени капаци безбедни во машина за миење садови, микробранова печка и замрзнувач.

 

Карактеристики:

 • Силиконските капаци за складирање доаѓаат во 6 големини, така што секогаш има една што одговара.
 • Силиконските врвови се тркалезни, но доволно растегливи за цврсто да се вклопат над чаши, тенџериња, чинии и здели со чудна форма.
 • Отпорен на протекување со воздушно затворање за храната да остане свежа и вкусна.
 • Безбедно за микробранови и отпорни на топлина до 230°C  за да можете брзо да се загреете и да уживате во вкусните остатоци.
 • Пријателски за животната средина и заштеда на пари, елиминирајќи ја потребата од постојано купување на скапа пластична обвивка.
 • Лесно се чисти и може да се мие во машина за садови.
 • Против лизгање, против паѓање, отпорен на абење, тежок за деформација.

Спецификација:

 • Материјал: Силикон
 • Количина: 6 бр
 • Боја: Мулти
 • Отпорност на топлина: 230°C
 • Отпорен на мраз: -40°C

Дијаметар:

 • 6.6sm (Ќе се протега до 9sm),
 • 9.6sm”​​(Ќе се протега до 12.7sm),
 • 11.4sm (Ќе се протега до 15sm),
 • 14.5sm (Ќе се протега до 20sm),
 • 16.5sm (Ќе се протега до 23sm),
 • 21sm (Ќе се протега до 25.5sm)

Пакетот вклучува:

 • 6 x Силиконски растегливи капаци капак

Внесете клучен збор за пребарување на производи (трева, кутија, чешма, канта)...
Кошничка
Sign in

No account yet?

Create an Account
Категории на продукти
Следи:

Силиконски капаци 6/1 прилагодливи 726935/Silikonski kapaci

149 ден
Колачиња
Ние користиме колачиња за да го подобриме вашето искуство на нашата веб-страница. Со прелистување на оваа веб-локација, вие се согласувате со нашата употреба на колачиња.
ВО РЕД