fbpx
Бесплатна достава за нарачка над  3000ден.

Вакуумски затворач за вино ОРТ-3073/Vakumski zatvarac za sise stoper

199 ден

SKU: ORT3073 Категории , Ознаки: , ,
Сподели:
Ефикасно зачувување на вкусот на виното, свежо како и секогаш ❗️
✅ ГО ОДРЖУВА ВИНОТО СВЕЖО ПО ОТВОРАЊЕТО
– Кога ќе остане воздух во шишето со вино, оксидацијата почнува да го намалува рокот на траење на вашето вино. Вакуумскиот затворач ќе го отстрани воздухот во шишето за вино, така што ќе трае подолго.
✅ ЕДНОСТАВЕН И ПРАКТИЧЕН
– Вакуумскиот затворач е многу лесен за употреба. Треба само да го ставите како плута и да пумпате неколку пати за да го зачувате вашето вино и да го задржите неговиот оригинален вкус подолго.

 

 

Внесете клучен збор за пребарување на производи (трева, кутија, чешма, канта)...
Кошничка
Sign in

No account yet?

Create an Account
Категории на продукти
Следи:

Вакуумски затворач за вино ОРТ-3073/Vakumski zatvarac za sise stoper

199 ден
Колачиња
Ние користиме колачиња за да го подобриме вашето искуство на нашата веб-страница. Со прелистување на оваа веб-локација, вие се согласувате со нашата употреба на колачиња.
ВО РЕД