fbpx
Бесплатна достава за нарачка над  3000ден.

Гарнитура ЛУНА двосед 2 фотелји и маса Garnitura luna

22.090 ден

кафеава
крем
антрацит
беж
SKU: 003109 Категории ,
Сподели:

Оваа поставка ЛУНА е одлична опција за удобни внатрешни или надворешни поставки, со фини елегантни детали и луксузни перничиња. Направени да траат со полипропиленска рамка, засилена со фибер стакло, третирана со УВ заштита, антистатички и антиоксидантни адитиви. Квалитетните перничиња се изработени во атрактивна ткаенина дизајнирана специјално за удобност и еластичност, тие се водоотпорни и третирани со УВ, одлични за употреба внатре или надвор.

Оваа поставка има една фотелја, една софа со две седишта и рамка за масичка за кафе со врв по ваш избор. Овие се дел од целосно модуларната палета што ви овозможува да создадете врвна комбинација на седење за мали интимни поставки или поголеми опуштени собири. Палетата на ЛУНА вклучува софи за фотелји и рамка за масичка за кафе, на која можете да го додадете вашиот избор на маса, можеби во стакло или компактен ламинат, за да се здружите со вашиот постоечки стил или да го надополните вашиот амбиент ЛУНА

Материјал на целиот сет е висококвалитетен полипропилен. Полипропиленот е особено отпорен на тежина и вода, додека има голема отпорност на температури до 125 Целзиусови степени. Исто така, неговата издржливост не е ограничена на тежина, вода и температура, туку е невообичаено отпорна на многу хемиски растворувачи, киселини и бази.

Масата е направена од калено стакло. Тоа значи дека е до 4 пати поцврсто во споредба со нормалното стакло, чија карактеристика е што кога конечно ќе ја достигне својата точка на кршење се распарчува на безброј мали сферични парчиња.
Ткаенината на перничињата е 100% полиестер, погодна за надворешна употреба.

Пет години гаранција Да
Употреба на отворено Да
Достапна е достава Да
УВ стабилна Да
Потекло Произведено во Турција
Пакување на предмети
ОПИС НА ПАКУВАЊЕТО БРУТО ТЕЖИНА НЕТО МАСА ОСНОВЕН ВОЛУМЕН ВОЛУМЕН ЧЕКОР ИЗНОС НА ПРОМЕНА БРОЈ НА ПАРЧИЊА ДОЛЖИНА M ШИРИНА M ВИСИНА M
КУТИЈА А 39.8 39,5 0,322452 0 0 1 0,78 0,78 0,53
КУТИЈА Б ПЕРНИЦИ 11.2 11 0,2976 0 0 1 0,62 0,6 0,8
Избери Боја~

, , ,

Внесете клучен збор за пребарување на производи (трева, кутија, чешма, канта)...
Кошничка
Sign in

No account yet?

Create an Account
Категории на продукти
Следи:

Гарнитура ЛУНА двосед 2 фотелји и маса Garnitura luna

Колачиња
Ние користиме колачиња за да го подобриме вашето искуство на нашата веб-страница. Со прелистување на оваа веб-локација, вие се согласувате со нашата употреба на колачиња.
ВО РЕД