fbpx
Бесплатна достава за нарачка над  3000ден.

Гарнитура ЦЕЗАР сет маса со две фотелји Garnitura CEZAR set masa so dve fotelji

12.490 ден

SKU: 195310 Категории ,
Сподели:

 

 • Боја на седиштата: крем
 • Материјал: Ратан, челик, калено стакло, сунѓер, полиестерска ткаенина
 • Големина на стол: (Д x Ш x В)/61,5 cm x 57 cm x 78,5 cm
 • Големина на масичка:  (D x H)/50cm x 49 cm
 • Дебелина на седиштата: 5 cm
 • Висина на седиштето: 42 см
 • Нето тежина на столот:6 kg
 • Нето тежина на масичката: 6 kg
 • Тежински капацитет на столот: 180 kg
 • Тежински капацитет на масичката: 75 kg

Клучни карактеристики:

Модерен сет од 3 парчиња: Овој комплет за надворешен плетен мебел доаѓа со 2 ублажени столчиња и маса од калено стакло, што може да создаде пријатен простор за уживање во слободното време со шолја кафе или чај. Повеќе, комбинирајќи модерен и едноставен дизајн, овој бистро сет е совршен додаток на вашиот двор, трем, балкон итн.
Издржлив ратан и цврста челична конструкција:  Овој сет на  во двор е направен од врвен ратан за сите временски услови кој има силна цврстина и отпорност на абење и не се деформира лесно за долготрајна употреба. Освен тоа, поддржан од тешка челична рамка обложена со прашкаст со анти-лизгачки подлоги за нозете, овој сет за разговор е многу стабилен и робустен.
Надградена удобност и отстранлив капак: Широката и длабока ратанска столица доаѓа со дебела перница за седишта обложена со сунѓер, која обезбедува врвна удобност и релаксација. Дополнително, капакот на перницата изработен од полиестерска ткаенина што може да се пере е опремен со мазен патент, што го прави погодно за отстранување и перење со рака или машина.
Елегантна маса од калено стакло: тркалезната масичка се одликува со цврст и мазен калено стакло, што ви овозможува да ставате пијалоци, оброци, книги или украси на врвот, притоа додавајќи поголема удобност за чистење по употреба. уште повеќе, стаклената плоча на масата е цврсто фиксирана со 4 вакум лепенки за да се спречи движењето и лизгањето.

Опис:

Поддржан од цврста челична рамка со анти-лизгачки подлоги за нозете, овој комплет мебел за двор е супер стабилен.

А ратанот отпорен на временски услови го прави секое парче од овој сет доволно издржлив за да има долг работен век.

Јакото калено стакло на масата совршено држи оброци, пијалоци и модни списанија.

Дополнително, густите перничиња за седишта обложени со сунѓер ви овозможуваат луксузна удобност, а капакот на перницата може да се отстрани со мазниот патент за лесно чистење.

Благодарение на модерниот и едноставен дизајн, овој комплет мебел од ратан може да се постави каде што сакате.

 • Премиум плетенот обезбедува висока отпорност на временски услови/сончева светлина/вода
 • Тешка челична рамка со површина обложена со прашкаст отпорна на ‘рѓа
 • Сунѓерски перничиња со висока густина обезбедуваат голема удобност
 • Масичка од калено стакло за поставување мал декор, закуски и пијалоци
 • Отстранливи капаци со патент за лесна замена и чистење
 • Ергономски дизајн со широк потпирач за грб и заоблени потпирачи за раце
 • Нелизгачките влошки за нозете обезбедуваат дополнителна стабилност и заштита на подот
 • 4 Вшмукувачки чаши под калено стакло спречуваат движење и лизгање
 • Идеален за надворешна и внатрешна употреба, како двор, двор, балкон, градина итн
 • Лесно се склопува со детални упатства

 

Внесете клучен збор за пребарување на производи (трева, кутија, чешма, канта)...
Кошничка
Sign in

No account yet?

Create an Account
Категории на продукти
Следи:

Гарнитура ЦЕЗАР сет маса со две фотелји Garnitura CEZAR set masa so dve fotelji

12.490 ден
Колачиња
Ние користиме колачиња за да го подобриме вашето искуство на нашата веб-страница. Со прелистување на оваа веб-локација, вие се согласувате со нашата употреба на колачиња.
ВО РЕД