fbpx
Бесплатна достава за нарачка над  3000ден.
Чаши Канкун 0547/24 240мл ниска коктел сет 15 Casi niski KANKUN Original price was: 1.200 ден.Current price is: 900 ден.
Чаши Кварц сет 35 висока 0342/49 470мл Casi Quartz visoka Original price was: 3.000 ден.Current price is: 2.100 ден.

Чаши Кварц сет 24 Ниски 0342/25 250мл Casi Quartz niski

Original price was: 1.800 ден.Current price is: 1.200 ден.

Шифра: 006946 Категории , ,
Сподели:

Чаши стакло за виски 250 ml Durobor Quartz 0342/25 е изработено од издржливо, специјално калено стакло. Оваа чаша ќе биде одлична опција за оригинално сервирање на виски, алкохолни и безалкохолни коктели. Стилската проѕирна форма има одличен дизајн и дебело дно.
Белгиската компанија Дуробор е основана во 1928 година во близина на Брисел и стана најголемиот европски производител на стакларија. Садовите за маса ја комбинираат креативноста во дизајнот, иновативноста и модерните производствени трендови. Функционални, издржливи и елегантни, механички чаши, чаши, чаши за шут и чинии доаѓаат во изненадувачки разновиден опсег, од кои повеќето станаа бестселери.

Волумен: 250 ml
Висина: 95 mm
Дијаметар: 75/85 mm
Материјал: калено стакло отпорно на удари
Намена: за виски, коктели
Количина: 24 сет
Боја: проѕирно

 

Внесете клучен збор за пребарување на производи (трева, кутија, чешма, канта)...
Кошничка
Sign in

No account yet?

Create an Account
Категории на продукти
Следи:

Чаши Кварц сет 24 Ниски 0342/25 250мл Casi Quartz niski

Original price was: 1.800 ден.Current price is: 1.200 ден.
Колачиња
Ние користиме колачиња за да го подобриме вашето искуство на нашата веб-страница. Со прелистување на оваа веб-локација, вие се согласувате со нашата употреба на колачиња.
ВО РЕД