fbpx
Бесплатна достава за нарачка над  3000ден.

Лулашка Хамок Платно за врзување на дрво Lulaska Lezalka platnena HAMOK vrzuvanje

620 ден

SKU: 10102 Категории , ,
Сподели:

Материјал: Изработена од исклучително цврста и издржлива памучна ткаенина, која овозможува дишење, исклучително удобна и издржлива.

Може да ја употребувате буквално каде ќе посакате, на плажа, , двор, планина, парк… Се што ви треба се две дрвја или две потпорни точки за да ја закачите. А може да ја користите како подлога за седење…

Висечката лежалка е достапна во повеќе колоритни дезени, со комуникација со нашиот оператор ке конкретизирате за одредениот дезен.

Хамок нишалката е изработена со врвен материјал и има издржливост до 150кг.
Нуди чувство на мекост и супериорна издржливост, како и безбедност.

 

Опуштање во градината, на отворено, лежење на тревата … или можеби би било поинаку? Зарем секој од нас не би сакал одвреме-навреме да се мрземе во некоја хамак? Сега тоа е можно, благодарение на оригиналните хамаки.  Тоа е импровизирана лежалка, дизајнирана да виси на пр.

меѓу две дрвја. Лесно се склопува, вклучени се сите потребни алатки. По неколку моменти, ќе можеме да се препуштиме на блажен одмор. Дрвена греда со должина од 70 см, поставена во импровизирана лежалка како арматура, го спречува растегнувањето на материјалот, благодарение на што неговата еластичност секогаш ќе биде на исто високо ниво. Благодарение на ова, ќе ја чувствуваме удобноста при користење многу сезони. Хамакот совршено се прилагодува на нашето тело, а ширината до 100 см гарантира дека секој ќе најде удобна положба.

Материјалот на хамакот е полиестер и пријатен, густо ткаен памук. Оваа комбинација дава многу висока јачина и отпорност на каква било деформација  е многу лесен за превиткување и пакување во пригодна футрола што ќе го олесни транспортот и ќе ви овозможи лесно да го носите со себе, на пр. на патување. За да се осигураме дека ништо не го нарушува нашиот одмор, исто така е неопходно да се обезбеди безбедност при употреба.

Издржливите, густо плетени јажиња со дијаметар од 5 mm и арматурата во форма на метална рачка резултираат со максимално оптоварување од 150 kg и ќе ви овозможат да уживате во слободното време без да се грижите за каква било несреќа. NC9001 е многу цврста хамака која ќе го подигне чувството на релаксација на повисоко ниво.

Спецификација:

Материјал: 65% полиестер, 35% памук Густина: 280 g/m2

Димензии:

Вкупна должина: 280 cm

Минимална Должина од греда до греда: 200 cm

Должина на ткаенина: 200 cm

Ширина: 80 cm

Преклопени димензии:

Должина: 72 cm Ширина: 11 cm 

Пренослива торба

Дебели плетени јажиња

Густо плетен памук

Отпорен на деформација

Максимално оптоварување: 150 kg

Тежина на производот: 1,1 кг

Внесете клучен збор за пребарување на производи (трева, кутија, чешма, канта)...
Кошничка
Sign in

No account yet?

Create an Account
Категории на продукти
Следи:

Лулашка Хамок Платно за врзување на дрво Lulaska Lezalka platnena HAMOK vrzuvanje

620 ден
Колачиња
Ние користиме колачиња за да го подобриме вашето искуство на нашата веб-страница. Со прелистување на оваа веб-локација, вие се согласувате со нашата употреба на колачиња.
ВО РЕД