fbpx
Бесплатна достава за нарачка над  3000ден.

Стол платнен плав преклоп тркалезна форма пик ник Stol preklop pik nik

1.790 ден

SKU: 10099 Категории ,
Сподели:

Упатство за работа:

1. Кога ќе го одвиткате, со едната рака фатете ја цевката од задниот дел на столот, со другата рака фатете ја цевката за задната нога и истегнете ја.

2. Кога ќе го преклопите, оставете ја ткаенината да биде свртена кон нашето тело и притиснете го копчето за притискање на секоја цевка. Потоа со рацете турнете го до нашето тело. Се користат прашања кои бараат внимание:

  • Ве молиме имајте предвид дека максималниот капацитет на тежина на оваа столица е 100кг. Надминувањето на оваа граница ќе го оштети столот и може да предизвика повреда на лице.
  •  Ве молиме внимавајте на вашите прсти кога ќе го расклопите и преклопите столот.
  •  Ве молиме ставете го столот на безбедно и рамно место. Седнете на столот само кога столот е целосно отворен. Кога седите на столот, ве молиме не го навалувајте столот.
  •  Не седете повеќе од две лица во исто време во случај на несреќи.
  •  Детето треба да го користи столчето во видливото место на старателот. Ве молиме, не дозволувајте доенчињата да ја користат оваа столица.
  •  Кога се носите, ве молиме преклопете го столот.

Поставување и одржување

1. Столот не може да се чува во влажна средина.

2. Не го чувајте столчето долго на сонце и не го користете кога врне и држете го подалеку од оган. 3. Не ставајте го столот заедно со остриот артикл неутрален детергент кога го чистите столот.

Внесете клучен збор за пребарување на производи (трева, кутија, чешма, канта)...
Кошничка
Sign in

No account yet?

Create an Account
Категории на продукти
Следи:

Стол платнен плав преклоп тркалезна форма пик ник Stol preklop pik nik

1.790 ден
Колачиња
Ние користиме колачиња за да го подобриме вашето искуство на нашата веб-страница. Со прелистување на оваа веб-локација, вие се согласувате со нашата употреба на колачиња.
ВО РЕД