fbpx
Бесплатна достава за нарачка над  3000ден.
Продадено!

Соларни градинарски светилки 6 глави 2 режими IP65 водоотпорно пејзажно осветлување Сончево напојувано светло за патека за двор во двор Solarni svetilki 8 glavi 2 mrezimi na svetenje

299 ден

Продадено!

SKU: 806658 Категории ,
Сподели:

【Волшебно нишање како светулка】 Искусете ја волшебноста на нашите уникатни соларни светла кои се нишаат што го имитираат грациозното движење на светулките. Меките и флексибилни жици овозможуваат светлата да се нишаат нежно на ветрето, создавајќи хипнотизирачки приказ.
【Без напор и без кабли】 Искусете го користењето без проблеми со нашиот дизајн без инсталација и безжица. Едноставно поставете ги соларните светилки во вашата градина, вклучете го прекинувачот и препуштете се на најневеројатните украсни соларни светла во светот без потреба од кабли или приклучоци.
Автоматско вклучување/исклучување .Надворешните градинарски светла ќе се вклучуваат автоматски во самрак и автоматски ќе се исклучат во зори. Не е потребно поврзување со жица и електрична енергија во домаќинството, само ставете ги соларните светулки градинарски светла на сончева светлина и нема потреба од рачно прилагодување, ќе се полнат на денот и автоматски се осветлуваат ноќе
【2 режими на осветлување】Ставете во „режим на постојана светлина“ или „режим на блиц“, фантастичен за создавање прекрасна слика на група светулки кои летаат и танцуваат во радост во вашата градина, двор или тревник , батерија од 600 mAh Ni-MH, 4-8 часа брзо полнење за 8-12 часа работа

Спецификација:
Име на производ: Solar Garden Lights
Број на глави на светилки: 6 глави
Режим на осветлување: Топло светло (режим на постојана светлина) /трепкачка светлина (режим на блиц)
Материјал на светилка: ПВЦ топка
Спецификација на батеријата: 1.2V 600mAh
Време на полнење: 4-8 часа
Траење на батеријата: 8-12 часа
Водоотпорна класа: IP65
Висина на производот: 30 инчи
Список на делови:
1 x соларни градинарски светла
Внесете клучен збор за пребарување на производи (трева, кутија, чешма, канта)...
Кошничка
Sign in

No account yet?

Create an Account
Категории на продукти
Следи:

Соларни градинарски светилки 6 глави 2 режими IP65 водоотпорно пејзажно осветлување Сончево напојувано светло за патека за двор во двор Solarni svetilki 8 glavi 2 mrezimi na svetenje

299 ден

Продадено!

Колачиња
Ние користиме колачиња за да го подобриме вашето искуство на нашата веб-страница. Со прелистување на оваа веб-локација, вие се согласувате со нашата употреба на колачиња.
ВО РЕД