fbpx
Бесплатна достава за нарачка над  3000ден.

Гарнитура Лаура Сет маса со 4 столици garnitura Laura

39.590 ден

SKU: 011704 Категории ,
Сподели:

Овој сет, изработен од лиен алуминиум, овозможува удобно седење за вас и вашите гости.

Надворешните столчиња и масата, изработени од леано алуминиум, се и цврсти и издржливи.

Материјалот отпорен на ‘рѓа и отпорен на временски услови го прави комплетот за мебел идеален за надворешна употреба. Прекрасните дезени го прават бистро сет елегантен додаток на вашиот надворешен простор.

Дополнително, масичката има дупка за чадор што може совршено да го смести вашиот чадор за да ве заштити од сонце или дожд.

Забелешка: Со цел да го продолжите животниот век на вашиот надворешен мебел, ви препорачуваме редовно да го чистите и непотребно да не го оставате на отворено без заштита.

Чистете: Користете благ раствор за сапун

Чување: Доколку е можно, чувајте го на ладно и суво место во затворен простор. Ако производот се чува на отворено, заштитете го со водоотпорен капак.

Избришете го и исушете го вишокот вода или снег од рамни површини по дожд или снег. Оставете доволна циркулација на воздухот за да избегнете оштетување поврзано со влага.

Својства:

  • Боја: Црна
  • Материјал: Лиен алуминиум
  • Димензии на столот: 68*65*89см (Ш x Д x В)
  • Димензии на масата: 90*90*73см (Д x Ш x В)
  • Потребно е собрание: Да
  • Испораката содржи:
  • 4 x Градинарски стол
  • 1 x Табела
Внесете клучен збор за пребарување на производи (трева, кутија, чешма, канта)...
Кошничка
Sign in

No account yet?

Create an Account
Категории на продукти
Следи:

Гарнитура Лаура Сет маса со 4 столици garnitura Laura

39.590 ден
Колачиња
Ние користиме колачиња за да го подобриме вашето искуство на нашата веб-страница. Со прелистување на оваа веб-локација, вие се согласувате со нашата употреба на колачиња.
ВО РЕД