fbpx
Бесплатна достава за нарачка над  3000ден.

Гарнитура Линеа Garnitura Linea

35.750 ден

SKU: 0040-6091 Категории ,
Сподели:

GREN е уникатен 7-делен комплет за дневна соба на отворено. Се состои од 2 агли, 4 фотелји и масичка со сигурносно стакло. Сите делови од комплетот имаат иста естетика и конструкција со метална рамка и ниски ногарки во металик боја. Поставата на целиот сет е изработена со синтетички ратан во плетен ткаење во КАРБОН боја. Седиштата и на софата и на фотелјите се во ЈАГЛЕН боја и имаат патенти за лесно вадење и перење. Но, она што го прави комплетот да се издвојува од останатите е неговата разновидност. Секое парче е независно од другото, што ви дава слобода да креирате многу различни „поставки“ кои ќе ја дадат токму сликата што ја сакате и што одговара на вашиот надворешен простор. Покрај тоа, целиот сет е лесен по тежина, што го олеснува движењето и транспортот (доколку е потребно).

ДИМЕНЗИИ:
66x66x37,5H cm:

60x78x68H cm
Димензии
:
60×22-40 cm
.
60×78 cm

(2): 78x78H cm
Димензии на грб : 45 cm
Висина на ногата : 78×78 cm тоа е синтетички ратан во плетен ткаат. Инфо…: Плетенот не е материјал, тој е метод за производство на мебел главно за надворешни простори. Ова е древна техника, во која занаетчиите го парат природниот или синтетичкиот материјал и потоа го виткаат во посакуваната форма. Синтетичкиот ратан е синтетички материјал направен од ПВЦ, односно висококвалитетни вештачки влакна, кои даваат одлична цврстина и издржливост при екстремна топлина или студ. Горниот дел на масата е направен од нераскинливо стакло. Тоа значи дека е подложен на соодветна термичка или хемиска обработка за да се зголеми цврстината во однос на нормалното стакло и до 4 пати, чија карактеристика е што кога конечно ќе достигне точка на кршење се распаѓа на безброј мали сферични парчиња. Ткаенината на перничињата е водоотпорен полиестер. ОДРЖУВАЊЕ:

На синтетичкиот материјал не му треба посебно одржување. Не впива топлина, целосно е отпорен на вода (водоотпорен), не ја менува формата, ниту бојата и издржува тешки временски услови. Потребна ви е само многу вода – ладна или топла – и мека крпа или сунѓер. НЕ користиме детергенти, средства за белење и полирање, бидејќи тие ќе ја измијат бојата. Ако, сепак, употребата на детергент е неопходна, тогаш користиме благ сапун.

** Претставувањето на бојата на производот може малку да се разликува од неговата фотографска претстава на вашиот екран.

Количина: 1

Внесете клучен збор за пребарување на производи (трева, кутија, чешма, канта)...
Кошничка
Sign in

No account yet?

Create an Account
Категории на продукти
Следи:

Гарнитура Линеа Garnitura Linea

35.750 ден
Колачиња
Ние користиме колачиња за да го подобриме вашето искуство на нашата веб-страница. Со прелистување на оваа веб-локација, вие се согласувате со нашата употреба на колачиња.
ВО РЕД