fbpx
Бесплатна достава за нарачка над  3000ден.

Чадор сонце со соларен панел и светилки Cador sonce solaren panel i led svetilki

7.490 ден

бордо
кафеава
крем
сива
SKU: Не е достапно Категории ,
Сподели:

Лед соларниот чадор од Г-дизајн е совршен за балкони, тераси, базени и градини.

Со својот голем чадор ве штити од жешкото сонце и опасните УВ зраци.

Така ќе можете опуштено да уживате во убавото летно време.
Нерѓосувачкиот алуминиумски чадор има дијаметар од 300 см.

Навлаката за чадори за сонце е изработена од цврста, водоотпорна ткаенина и е опремена со UV 50+ заштита.
Благодарение на рачката, отворањето и затворањето на чадорот за сонце е детска игра.

Едноставно свртете ја рачката и чадорот се отвора.

Може да се расклопи практично на 2 дела за да заштеди простор при транспортот.

Карактеристики:
чадор со дијаметар од 300 cm
лесен, не’рѓосувачки алуминиум
UV 50+ заштита
висока стабилност,лесна за склопување и расклопување: може да се складира за да заштеди простор,прилагодлив агол на наклон благодарение на шаркираната спојка, водоотпорна облога, рачка со непречено движење за без напор отворање и затворање на страничната рака
со вкрстен држач 24 led светла за пријатно амбиентално осветлување – со вклучено/ исклучен прекинувач моќен соларен панел содржина: 1x чадор со LED соларен панел и држач 1x упатство за упатство технички податоци: ракување: материјал за настрешница на рачна рачка: 100% полиестер,

Ширина приближно . ø300 cm вкупна висина: прибл. 260 см

Избери Боја~

, , ,

Внесете клучен збор за пребарување на производи (трева, кутија, чешма, канта)...
Кошничка
Sign in

No account yet?

Create an Account
Категории на продукти
Следи:

Чадор сонце со соларен панел и светилки Cador sonce solaren panel i led svetilki

Колачиња
Ние користиме колачиња за да го подобриме вашето искуство на нашата веб-страница. Со прелистување на оваа веб-локација, вие се согласувате со нашата употреба на колачиња.
ВО РЕД