fbpx
Бесплатна достава за нарачка над  3000ден.

Маса Акапулко f50*50sm Црна masa akapulko crna

2.090 ден

SKU: 0040-587401 Категории ,
Сподели:

Акапулко е кратка тркалезна маса, главно за професионална употреба. Се потпира на основа со 3 црни метални ногарки. Масата е конусна во синтетички ратан, исто така во црна боја, а нејзината површина е безбедносно стакло. Прекрасна маса, која ако се комбинира со столчиња од истата серија ќе биде неверојатен дел од вашиот простор.

Димензии:
D47x45hcm.

Градежни материјали:
Основата со 3 краци е направена од цврст метал од 13 мм, што додава цврстина и има пластични капачиња на дното на нозете за да ги заштити вашите подови.
Масата е направена од синтетички ратан.
Површинското стакло е таканареченото „нескршливо“ или калено стакло. Ова значи дека е подложен на соодветен топлински или хемиски третман за да се зголеми неговата цврстина во споредба со нормалното стакло. Калењето ги става надворешните површини во компресија, а внатрешните површини во тензија, создавајќи ова нераскинливо стакло, чија карактеристика е тоа кога конечно ќе достигне точка на кршење, се распаѓа на безброј мали сферични парчиња.

Одржување:
Сите градежни материјали се погодни за корисникот што го прави многу лесен за одржување. Сè што му треба е бришење прашина и кога е потребно, чистење со влажна крпа.

Предности:
• Прекрасен и безвременски дизајн
• Квалитетни градежни материјали
• Лесно одржување
• Може да се комбинираат со столици од истата серија

Внесете клучен збор за пребарување на производи (трева, кутија, чешма, канта)...
Кошничка
Sign in

No account yet?

Create an Account
Категории на продукти
Следи:

Маса Акапулко f50*50sm Црна masa akapulko crna

2.090 ден
Колачиња
Ние користиме колачиња за да го подобриме вашето искуство на нашата веб-страница. Со прелистување на оваа веб-локација, вие се согласувате со нашата употреба на колачиња.
ВО РЕД