fbpx
Бесплатна достава за нарачка над  3000ден.
Продадено!

Сет тањири чинии Лина 18/1 Set tanjiri cinii Lina Luminarc 343144

1.949 ден

Продадено!

Сподели:
Комплет од францускиот бренд Luminarc, од цветови во комбинација со совршено снежно бело.
Kвалитет на изработка типичен за француски концерн.
Дисковите се направени од висококвалитетно, калено и хемиски стврднето флуоро-вар стакло.
Благодарение на соодветниот избор на материјали, плочите се карактеризираат со зголемена отпорност на кршење.
Површината на плочата не се гребе толку брзо како кај класичните танњири.
Производот е произведен во Европа, под строга контрола на квалитетот, не содржи тешки метали (вклучувајќи го и олово што често се наоѓа во поевтината керамика).
 Хигиената е загарантирана со совршено мазна и непорозна површина.
Luminarc се отпорни на механичко перење до 17.000 циклуси !!Комплет за вечера ЛИНА состав:

6 x плитка чинија, дијаметар 25 cm,

6 x длабока чинија, дијаметар 21 cm,

6 x чинија за десерт, дијаметар 19 cm,

Производот може да се користи во микробранови печки

Производот е погоден за машини за миење садови – (отпорност до 17.000 циклуси на перење! )

Производител: Луминарк луминарк

Серија : Луминарк Лина

 

Критики

Нема критики сеуште.

Бидете први кои ќе разгледате “Сет тањири чинии Лина 18/1 Set tanjiri cinii Lina Luminarc 343144”
Внесете клучен збор за пребарување на производи (трева, кутија, чешма, канта)...
Кошничка
Sign in

No account yet?

Create an Account
Категории на продукти
Следи:

Сет тањири чинии Лина 18/1 Set tanjiri cinii Lina Luminarc 343144

1.949 ден

Продадено!

Колачиња
Ние користиме колачиња за да го подобриме вашето искуство на нашата веб-страница. Со прелистување на оваа веб-локација, вие се согласувате со нашата употреба на колачиња.
ВО РЕД