fbpx
Бесплатна достава за нарачка над  3000ден.

Трамболина Trambolina

8.190 ден14.990 ден

SKU: Не е достапно Категории ,
Сподели:

Со трамболини, ќе можете да го воодушевите целото семејство, од мало до големо и безбедно. Со подобрена безбедносна мрежа, целосно заштитена површина за скокање. Поцинкувана челична конструкција за поголема цврстина. Трамболина достапна во димензии 182см,244cm, 305cm и 366cm

види

Зошто да изберете трамболини?

Трамболините се произведуваат со високо ниво на барања, со цел на своите клиенти секогаш да им обезбедат квалитетни производи.

На трамболините со трамболини, се фокусиравме на безбедноста, едноставноста и естетиката. Оваа опрема е наменета за семејна употреба и ја обезбедува потребната удобност за сите корисници.

Секој елемент на брануваа е внимателно дизајниран и дизајниран за да обезбеди стабилност на брануваа.

(Внимание: Не користете ја трамболина и не чувајте на отворено во ветровити и/или дождливи услови.)

д

Нашите силни страни

с

г

г

СКЛУЧОЦИ ВО „+“

Спојниците „+“ кои овозможуваат потпорните цевки да се закачат директно на главната рамка наместо да се спојуваат со стапалата. Тоа е дизајн кој ја зајакнува рамката без потреба да се консолидира со завртки и што и дава на вашата брануваа аеродинамичен профил.

НАМАЛУВАЊЕ НА БРОЈОТ НА ЗАВРKИ

Намален број на завртки, за да се избегне брзо абење предизвикано од движења за време на употребата. Што му дава поголема сила.

БЕЗБЕДНОСНАТА ОБЛАСТ

Пролетната зона е надвор од мрежата за разлика од другите модели достапни на пазарот. Ова ви дава поголема слобода на скокање без да се грижите за избегнување на областа на изворите.

СТРУКТУРА И МАТ ЗА СКОК

с

w

w

w

РАМКА

Рамката се состои од три ногарки кои формираат ремен за целиот галванизиран челик кој е обработен против корозија. Покрај тоа, дебелината на цевките што ја сочинуваат рамката ја засилуваат рамката и нудат поголема отпорност на рамката.

ПРОЛЕТ

Пружините со вклучени куки имаат антикорозивна заштита со целосна обработка на галванизиран челик со висока температура. Тие се доволно флексибилни и еластични за долг живот.

НОГАЛА

Нозете на вашата брануваа се исто така изработени од поцинкуван челик и доаѓаат со тенко сечило кое делува како кочница за да обезбеди стабилност кога се става на земја.

МАТ ЗА СКОКОК

Мастиката за скокање со трамболина е изработена од полипропиленски материјал специјално дизајниран за душеци за брануваа. Особеноста на неговиот материјал лежи во неговата висока отпорност што му дава подолг животен век на тепихот. УВ заштита, отпорност на мувла и неговата способност да се врати во првобитната форма без да се менува нејзиниот еластичен капацитет скок по скок.

ИЗБЕРИ ДИМЕНЗИЈА

182см, 240СМ, 305СМ, 365СМ

Внесете клучен збор за пребарување на производи (трева, кутија, чешма, канта)...
Кошничка
Sign in

No account yet?

Create an Account
Категории на продукти
Следи:

Трамболина Trambolina

Колачиња
Ние користиме колачиња за да го подобриме вашето искуство на нашата веб-страница. Со прелистување на оваа веб-локација, вие се согласувате со нашата употреба на колачиња.
ВО РЕД