fbpx
Бесплатна достава за нарачка над  3000ден.

Соларна светилка лампа Solarna svetilka lampa SP6059

279 ден

SKU: 000176898 Категории ,
Сподели:

Младински Fire LED соларна светилка градинарски факел со ефект на пламен вкл. сензор за самрак 2200K IP44

Оваа прекрасна и атмосферска ЛЕД соларна светилка градинарски факел е изработен од пластика во црна боја. Оваа соларна светилка со свеќа има ефект на пламен: штом светилката ќе се вклучи ќе видите вистински пламен! Се разбира, ова не е вистински оган, но има ефект на пламен. Дали мислите дека вашата градина или тераса е премногу темна и дали може да користи дополнително осветлување? Потоа можете да ги користите овие прекрасни и висококвалитетни градинарски факели за соларна ламба за да создадете повеќе атмосфера.

Светла боја

Овие градинарски факели за младински светилка со соларна LED светилка со ефект на пламен имаат екстра топла бела светлосна боја од 2200K. Оваа температура на боја прави да изгледа како излезот на светлината на факелот да доаѓа од вистински пламен. Многу реалистично и многу побезбедно.

Сончева светилка вкл. сензор за самрак

Овие LED соларни рефлектори се полнат врз основа на сончевата енергија, која се апсорбира од соларните панели на градинарските факели. Со нив се полнат градинарски факели со ЛЕД соларни светилки, што значи дека градинарските бакли за соларни светилки работат на зелена енергија. Овие соларни бакли за свеќи доаѓаат со заземјен шил што овозможува поставување на светилките речиси насекаде и нивното монтирање е многу лесно. Вкупните димензии се 75 x 75 x 500 mm. Благодарение на интегрираниот сензор за самрак, самиот одблесок започнува веднаш штом ќе се открие самракот.

Предности

  • Без трошоци за енергија
  • Не се потребни кабли за инсталација
  • IP44 степен на заштита (отпорен на вода од прскање)
  • Функција за автоматско вклучување/исклучување врз основа на самракот
  • Време на полнење 8 часа, време на работа 6 часа (може да варира во зависност од количината на наполнета сончева енергија)

Материјал: Пластика
Воти: 1 вати
Лумен:
Боја: Црното
Светла боја: Екстра топло бело
Температура на бојата: 2200 илјади
Затемнувач: бр
IP-стапка: IP44
Време на вчитување: 8 часа
Време на горење: 6 часа
Работна температура: -20°C ~ 45°C
Димензии: 75 x 75 x 500 mm
Сертификација: CE, EMC
Гаранција: 1 година
EAN: 3800157654975

Внесете клучен збор за пребарување на производи (трева, кутија, чешма, канта)...
Кошничка
Sign in

No account yet?

Create an Account
Категории на продукти
Следи:

Соларна светилка лампа Solarna svetilka lampa SP6059

279 ден
Колачиња
Ние користиме колачиња за да го подобриме вашето искуство на нашата веб-страница. Со прелистување на оваа веб-локација, вие се согласувате со нашата употреба на колачиња.
ВО РЕД